Wydrukuj tę stronę

Apostolat chorych - Ochotnicy Cierpienia

Głównym przesłaniem apostolatu chorych jest myśl założyciela, ks. Luigiego Novarese: ”aby dowartościować cierpienie”, a dwie naczelne zasady apostolatu to: "chory podmiotem działania" i "chory dociera do chorego przy pomocy osób zdrowych".

Apostolat chorych – Ochotnicy Cierpienia powstał we Włoszech w 1947 r. w odpowiedzi na dramat cierpienia oraz z potrzeby modlitwy i pokuty, do których wzywała Matka Boża w objawieniach w Lourdes i Fatimie. Założycielem był bł. ks. Luigi Novarese (1914-1984).

W naszej parafii apostolat chorych istnieje od 2004 roku. Jest to grupa ludzi, którzy sami często dźwigając krzyż choroby głoszą innym Ewangelię nadziei.

Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10:00 w salce nr 2. Następnie spotykamy się na mszy świętej w intencji chorych o godz. 12:00.

Animatorką jest Maria Czerwińska: tel. 71 337 10 78 lub 704 762 462, a opiekunem duchowym br. Aleksander Piątkowski, tel. 71 367 22 44.

Apostolat wydaje pismo "Kotwica", a międzynarodowa wspólnota Cichych Pracowników Krzyża prowadzi Dom Rekolekcyjno-rehabilitacyjny w Głogowie „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II.

Więcej informacji: www.cisi.pl

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…