Wydrukuj tę stronę

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Dobrze żyć – to wiele, dobrze umrzeć – to wszystko!

Jesteśmy modlitewną wspólnotą, liczącą w Polsce 400 tys. osób. Polecamy się opiece Matce Bożej – na ostatnią godzinę swojego życia, nawiązując do kultu Matki Bożej Bolesnej. Zaufanie i zawierzenie Bogu - to cechy, które pielęgnujemy.

Apostolstwo Dobrej ŚmierciGrupa Apostolstwa Dobrej Śmierci - Stowarzyszenia Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci - powstała w naszej parafii w wyniku rekolekcji adwentowych przeprowadzonych w grudniu 2003 r. przez Misjonarzy z Górki Klasztornej. Jest zrzeszeniem modlitewnym, które poprzez swoje modlitwy i ofiary ma przygotować do godnego i chrześcijańskiego umierania.

Modlimy się za wiernych katolików - o wytrwanie w łasce uświęcającej; za obojętnych religijnie i grzeszników - o łaskę nawrócenia; za wszystkich - o łaskę dobrej i świętej śmierci. Poprzez modlitwę i dzieła pokutne członkowie ADS przygotowują się do dobrej śmierci - przejścia do wieczności.

Spotkania Apostolstwa Dobrej Śmierci odbywają się w drugi wtorek miesiąca po wieczornej mszy świętej, sprawowanej w intencjach członków Stowarzyszenia.

Zelatorką jest Zdzisława Kaźmierczak - tel. 699 931 543, opiekunem duchowym br. Aleksander Piątkowski.

Zobacz więcej o Apostolstwie Dobrej Śmierci: www.apostolstwo.pl

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…