Taizé we Wrocławiu - Europejskie Spotkanie Młodych

fot. Adam Giemza

Wrocław będzie gospodarzem 42. Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się na przełomie 2019/2020 r.

W Madrycie, gdzie odbyło się 41. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę Taizé, brat Alois ogłosił w dniu 30 grudnia 2018 r., że następne spotkanie europejskie będzie miało miejsce w Polsce, we Wrocławiu, od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020.

Prymas Polski, abp Wojciech Polak metropolita gnieźnieński i ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, przybyli specjalnie do Madrytu, aby być obecni podczas oficjalnego ogłoszenia.

W momencie, gdy budowanie wspólnej Europy napotyka na wiele trudności i nieporozumień pomiędzy narodami, spotkanie w Polsce będzie dla tysięcy młodych ludzi okazją do konstruowania obopólnego zaufania i przeżywania wspólnych doświadczeń.

Po raz trzeci Wrocław będzie organizatorem chrześcijańskiego ekumenicznego spotkania europejskiego (po 1989 i 1995 roku), a w Polsce odbędzie się ono po raz piąty (po Warszawie w 1999 roku i Poznaniu w 2009 roku).

Wybór miejsca jest odpowiedzią Wspólnoty z Taizé na zaproszenie arcybiskupa katolickiego Józefa Kupnego, biskupa luterańskiego Ryszarda Bogusza i władz miasta wraz z ówczesnym Prezydentem Wrocławia.

 

Błogosławieństwo i odpowiedzialność

Wybór Wrocławia to radość, ale także odpowiedzialność podkreśla z kolei bp Andrzej Siemieniewski:

„Wielka radość, ponieważ gościć wspólnotę z Taizé, ze swoją europejską pielgrzymką to wielkie błogosławieństwo dla miasta. To wielka okazja do wspólnej modlitwy z braćmi z Taizé, z młodymi, którzy przyjeżdżają z tylu krajów całej Europy, z różnych wspólnot chrześcijańskich. To też wielka odpowiedzialność za przygotowanie, dla naszych parafii, kapłanów, wspólnot. I myślę, że taka odpowiedzialność też jest błogosławieństwem, bo przygotowując się do spotkania, jednocześnie doświadczamy wzrastania w wierze. Stąd i radość i poczucie odpowiedzialności z ogłoszenia, że następnym gospodarzem spotkania będzie nasza wrocławska archidiecezja”.

 

Wrocław miastem ludzi o otwartych sercach

Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu, zwraca uwagę na otwartość miasta:

„Wrocław zaproponuje młodym to co proponował zawsze. To znaczy, dużą otwartość, bo jest to otwarte miasto, ludzi o otwartych sercach i otwartych głowach, to jest bardzo ważne. Natomiast jeżeli chodzi o element współpracy, to jesteśmy otwarci na spotkania z braćmi i rozmowy o tym, w jaki sposób możemy się włączyć w organizację, w czym możemy pomóc, bo pamiętajmy, że organizatorami są cały czas bracia z Taizé i na prawdę nie chcemy im niczego narzucać w tym względzie”.

Miasto gwarantuje pomoc braciom z Taizé, którzy są organizatorami Europejskiego Spotkania Młodych.

 


Spotkania modlitewne we Wrocławiu:


pierwsza środa miesiąca
Kościół NMP na Piasku, Wrocław, ul. św. Jadwigi 1
rozpoczęcie w październiku 2018: 
18:00 Msza święta, po mszy (ok. 19:15) modlitwa


W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież naszej archidiecezji na wyjazd do Taizé we Francji. Zapisy do 17 czerwca. Szczegóły na:
https://www.mlodzimlodym.wroclaw.pl/2019/02/28/wakacje-w-taize-2/


 

Europejskie Spotkanie Młodych to wydarzenie, które na przełomie roku gromadzi w jednym z europejskich miast tysiące młodych ludzi między 17 a 35 rokiem życia.

 

Zobacz zaproszenie:

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace budowlane. Zbieramy fundusze 

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 O portalu

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Augustyna jest prowadzona przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów z prowincji krakowskiej. Jesteś na oficjalnej stronie internetowej naszej parafii

Kontakt z administratorem

Coś na stronie działa nie tak jak powinno? Masz jakieś sugestie, lub po prostu chcesz podzielić się opinią na temat naszej strony internetowej? Napisz wiadomość do administratora witryny: kapucyniwroclaw[at]gmail.com

Ochrona danych

Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorami danych jest: Parafia pw. św. Augustyna we Wrocławiu - Bracia Kapucyni

Informacja o cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

 
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…