Przeczytaj broszurę

DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI

Drodzy rodzice. Jak sami wiecie, nauka zdalna spowodowała, że nawet małe dzieci zaczęły spędzać zbyt wiele czasu przed ekranami komputerów i smartfonów.


Nie wiem, co pamiętacie ze swojego dzieciństwa. Może zabawy z kolegami na podwórku, improwizowane gry, kopanie piłki, bieganie i śmiech.
Te gry i zabawy na świeżym powietrzu, bieganie i ruch są niezbędne dla rozwoju. Jednak coraz częściej w parku czy na podwórkach można zobaczyć dzieci siedzące samotnie lub w grupkach skulone nad ekranem smartfonu. Nawet wysłani przez rodziców na zewnątrz, nie potrafią już bawić się prawdziwie.


Zaletą może być, że dziecko skupione na smartfonie jest spokojne i nie rozrabia. Jednak to myślenie jest krótkowzroczne. Dziecko zmienione w smartfonowe zombie nie rozwija się prawidłowo.
Dziś spokojne i pochylone nad ekranem – jutro z potężnymi zaburzeniami emocjonalnymi, problemami z nauką, czy nawet ogarnięciem się na co dzień.


Właśnie dlatego bardzo nam zależy, żebyście uważnie przeczytali tę broszurę. Ona nie tylko pokazuje, co może zadziać się złego z naszymi dziećmi pod wpływem inwazji ekranów , ale przede wszystkim pokazuje konkretne rozwiązania.
Niektóre z rozwiązań wymagają wysiłku i bycia naprawdę dobrym rodzicem, ale część z nich to pomysły proste do wprowadzenia od zaraz.


Zróbcie to dla Waszych dzieci, przeczytajcie broszurę - jest napisana przystępnym językiem, konkretna i praktyczna. Główna autorka – psycholog, mama czwórki dzieci wie, o czym pisze – nie tylko teoretycznie. Zachęcamy.

 

Broszura - do ściągnięcia w formacie *.pdf


 

Przeczytaj także jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…