Wigilia Bez Granic

W ramach projektu możemy zaprosić na wigilię obcokrajowców przebywających w naszym kraju, którzy nie mogą wrócić na Święta do swoich domów, bo mają za daleko albo po prostu ich nie stać. W ten sposób damy piękny przykład miłości chrześcijańskiej.

Instytut Myśli Schumana wraz z Caritas Polska zaprasza parafian do włączenia się w projekt "Wigilia bez granic". Chodzi o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych polskich domów na wieczerzę wigilijną, do zajęcia tego symbolicznego, pustego miejsca przy stole wigilijnym.
 
Instytut naśladując Sługę Bożego Roberta Schumana, nazywanego Ojcem Założycielem Wspólnoty Narodów Europy, którego proces beatyfikacyjny toczy się obecnie w Rzymie, pragnie pomóc obcokrajowcom lepiej poznać naszą polską kulturę, tradycję i religię.
 
Zapewne większość z nas ma doświadczenie przebywania za granicą czy to w celach turystycznych czy też zarobkowych. Wiemy, że na obcej ziemi, gdzie wiele rzeczy jest dla nas nowych, innych, czujemy się często co najmniej niekomfortowo. Dlatego pomóżmy tym, których los z jakichś powodów przygnał do naszego kraju i okażmy im przysłowiową polską gościnność. Podzielmy się z nimi tym ciepłem rodzinnego spotkania, które cechuje czas Bożego Narodzenia.
 
W zeszłym roku podczas Światowych Dni Młodzieży wiele polskich rodzin gościło pod swoim dachem młodych pielgrzymów z całego świata. Było to wielkim błogosławieństwem dla obu stron.
Teraz możemy zaprosić tych, którzy nie mogą wrócić na Święta do swoich domów, bo mają za daleko albo po prostu ich nie stać. Jako naród możemy w ten sposób dać innym piękny przykład miłości chrześcijańskiej.
 
Aby się więcej dowiedzieć w jaki sposób można zaprosić cudzoziemców na wigilię zapraszamy na stronę internetową www.WigiliaBezGranic.com.

 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace projektowe. Zbieramy fundusze na remont

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…