ŚDM Panama 2019

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach od 22 do 27 stycznia 2019 roku. POSŁUCHAJ OFICJALNEGO HYMNU!


 


Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie religijne, które nieprzerwanie trwa od 1986 roku. To wyjątkowe spotkanie Młodzieży z Papieżem, który w tym czasie jest tylko dla nich. To także okazja do tego, aby – w bardzo różnorodnym gronie – poczuć jedność wiary, siłę modlitwy, radość i dumę z przynależności do Chrystusa. Uczestnicy ŚDM stają się pielgrzymami, świadkami wiary, niosącymi Dobrą Nowinę na wszystkich kontynentach.

Jednakże z każdym kolejnym Światowym Dniem Młodzieży zaczęto dostrzegać, że kraje goszczące chciały podzielić się nie tylko swoją religijnością, ale również kulturą i tradycją; jednocześnie Młodzi chcieli lepiej poznać kraj, do którego jadą. Z tego pragnienia narodziły się Dni w Diecezjach, czyli czas bezpośrednio poprzedzający spotkanie z Papieżem podczas ŚDM.

Decyzją Ojca św. Franciszka, kolejne Światowe Dni Młodzieży przeżywać będziemy w Panamie w w dniach 22 - 27 stycznia 2019 roku. Nietypowy termin spotkania przypadający na pierwszy kwartał 2019 roku związany jest z klimatem Panamy, właśnie w tym czasie w kraju jest lato, a młodzież przebywa na wakacjach. - Wybrane daty spotkania to 22 do 27 stycznia 2019 r. - termin przypadający w środku pory letniej, co pozwoli zagwarantować w naszym regionie najlepsze warunki klimatyczne do zorganizowania tego światowego spotkania młodych ludzi. - mówił podczas konferencji prasowej arcybiskup Panamy Jose Domingo Ulloa Mendieta, przewodniczący lokalnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Tak jak gościliśmy młodych w naszych diecezjach, tak również chcemy odpowiedzieć na zaproszenie młodych z diecezji panamskich i pojechać już na Dni w Diecezji.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ

 

 

 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace budowlane. Zbieramy fundusze 

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…