Wydrukuj tę stronę

Boży Włóczęga na ołtarze

  

List Ministra Prowincjalnego w związku z ogłoszeniem dekretu o heroiczności cnót Serafina Kaszuby

Drodzy Bracia i Siostry, jako Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, pragniemy podzielić się z wami radością z zakończenia procesu beatyfikacyjnego naszego współbrata Serafina Kaszuby. Stało się to, kilka dni temu, 26 września, gdy Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót i przyznał mu tytuł: Czcigodnego Sługi Bożego.

Alojzy Kaszuba, w Zakonie: Serafin, urodził się 17 czerwca 1910 roku w Zamarstynowie, który obecnie jest dzielnicą Lwowa. W 1928 roku wstąpił do Zakonu Kapucynów, a 5 lat później przyjął świecenia kapłańskie. Jako wędrowny duszpasterz, z narażeniem wolności i życia, służył wiernym, głosząc Ewangelię i udzielając sakramentów świętych. Za działalność ewangelizacyjną był represjonowany przez władze sowieckie, szkalowany w gazetach, pozbawiony praw, więziony i skazany na wygnanie. Działał na Wołyniu, Ukrainie, Syberii i w Kazachstanie. Całkowicie zdany na Bożą Opatrzność niósł ludziom Boga nie zważając na konsekwencje, zmęczenie i zdrowie. Zmarł we Lwowie dnia 20 września 1977 roku podczas modlitwy brewiarzowej.

Proces Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby został zakończony, zaś jego beatyfikacja będzie możliwa, gdy za jego przyczyną dokona się cud. Zachęcamy więc do modlitwy o jego rychłą beatyfikację, jak również do polecania Panu Bogu waszych ważnych spraw przez jego wstawiennictwo. Obyśmy już niebawem mogli się cieszyć wyniesieniem do chwały ołtarzy tego niewątpliwie niestrudzonego Apostoła miłosierdzia.

 

Kraków, 26 września 2017 r.
 
Br. Tomasz Żak OFMCap

Minister prowincjalny


O Czcigodnym Słudze Bożym Serafinie Kaszubie z Zakonu Kapucynów możesz przeczytać TUTAJ
 
 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…