Chcę ochrzcić dziecko

„Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego...” (Mt 28,19).

„Chrzest jest najpiękniejszym i najwspanialszym darem Boga... Nazywamy go darem, łaską, namaszczeniem, oświeceniem, szatą niezniszczalności, obmyciem odradzającym, pieczęcią i wszystkim, co może być najcenniejsze. Darem – ponieważ jest udzielany tym, którzy nic nie przynoszą; łaską – ponieważ jest dawany nawet tym, którzy zawinili; chrztem – ponieważ grzech zostaje pogrzebany w wodzie; namaszczeniem – ponieważ jest święty i królewski (a królów się namaszcza); oświeceniem – ponieważ jest jaśniejącym światłem; szatą – ponieważ zakrywa nasz wstyd; obmyciem – ponieważ oczyszcza; pieczęcią – ponieważ strzeże nas i jest znakiem panowania Boga”.

św. Grzegorz z Nazjanzu


Uwaga! Na mszy świętej, chrzcie, konferencji - obowiązują przepisy sanitarne.
Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek zakrywających nos i usta oraz o trzymaniu bezpiecznego dystansu
.


 

Sakramentu chrztu świętego udziela się w naszej parafii:

- w pierwszą niedzielę miesiąca, na mszy świętej o godz. 12:30
- z uwagi na pandemię
chrztów udziela się także w inne niedziele miesiąca, po mszy św. o godz. 12:30 lub po mszy św. o innej godzinie. Trzeba to uzgodnić z wyprzedzeniem co najmniej miesięcznym*.

- a także w czasie Liturgii Paschalnej, w Poniedziałek Wielkanocny i 25 grudnia.

 

*) Uwaga! Rodzice dziecka, którzy nie mają sakramentu małżeństwa zaproszeni są na pięć spotkań odnowienia wiary. Bliższe informacje można uzyskać u proboszcza, w godzinach pracy kancelarii. Należy się zgłosić półtora miesiąca przed planowanym terminem chrztu.

 

Konferencja dla rodziców i chrzestnych odbywa się w sobotę przed pierwszą niedzielą miesiąca. Uczestniczenie w konferencji jest obowiązkowe.

Najbliższy termin konferencji:

 • sobota 6 listopada 2021 o godz. 18:00 w sali nr 3 - odwołana ze względu na brak chrztów w listopadzie.
 • sobota 4 grudnia 2021 godz. 18:00 w sali nr 3 (chrzty w grudniu)  

Chrzest dziecka zgłaszają rodzice w kancelarii parafialnej nie później niż na miesiąc przed zamierzonym terminem uroczystości. Rodzice bez sakramentu małżeństwa - na półtora miesiąca.

W czasie pandemii prosimy o kontakt telefoniczny i przesyłanie dokumentów drogą mailową.


Należy przedstawić:

1. akt urodzenia dziecka z USC
2. dowód osobisty osoby zgłaszającej
3. świadectwo sakramentu małżeństwa rodziców dziecka
4. dane rodziców chrzestnych z dokładnym adresem i datą urodzenia
5. zaświadczenia z parafii chrzestnych, że mogą oni pełnić obowiązki rodzica chrzestnego**
6. zaświadczenie o odbytej konferencji w swojej parafii, jeśli rodzice chrzestni nie mogli uczestniczyć w konferencji w naszej parafii (mogą skorzystać z możliwości uczestniczenia poprzez transmisję z naszego kościoła)
7. Zgodę na chrzest z parafii miejsca zamieszkania, jeśli rodzice nie mieszkają na terenie naszej parafii

 


**) Rodzicami chrzestnymi mogą zostać osoby, które ukończyły 16 lat, przyjęły sakrament bierzmowania, żyją zgodnie z wiarą, korzystają na co dzień z łaski sakramentów świętych, słuchają w Kościele Słowa Bożego, zgadzają się z nauką Kościoła.

Nie mogą to być osoby żyjące niemoralnie, w konkubinacie, związku cywilnym itp.

Wybór właściwych rodziców chrzestnych jest bardzo ważny dla waszego dziecka, gdyż to oni, oprócz rodziców, będą dla niego "twarzą" Kościoła. Ich postępowanie będzie światłem i wskazówką w życiu dorastającego dziecka, będzie prawdziwą katechezą o miłości Boga, która daje światło do zobaczenia i wyrzekania się własnych grzechów, siłę do miłości, uczciwości i wierności małżeńskiej, moc do przebaczania wrogom, zdolność do pochylania się nad słabszymi, a także umiejętność przyjmowania cierpienia w duchu wiary.

 

Módlmy się o dobrych kandydatów na rodziców chrzestnych dla naszych dzieci.

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

 • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
 • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
 • tel. +48 71 367 22 44
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
 • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…