Chcemy wziąć ślub

„Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela...” (Mt 19,6).

Mężczyzna i kobieta są stworzeni „jedno dla drugiego”: Bóg nie stworzył ich „jako części” i „niekompletnych”. Bóg stworzył ich do wspólnoty osób, w której jedno może być „pomocą” dla drugiego, ponieważ są równocześnie równi jako osoby („kość z moich kości...”) i uzupełniają się jako mężczyzna i kobieta. Bóg łączy ich w małżeństwie w taki sposób, że stając się „jednym ciałem” (Rdz 2, 24), mogą przekazywać życie ludzkie: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię” (Rdz 1, 28). Przekazując swojemu potomstwu życie ludzkie, mężczyzna i kobieta jako małżonkowie i rodzice współdziałają w wyjątkowy sposób z dziełem Stwórcy (KKK 372).

Narzeczeni pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed terminem ślubu i przynoszą ze sobą:
- aktualną metrykę chrztu do ślubu (z datą wystawienia maksymalnie trzy miesiące wcześniej),
- świadectwo bierzmowania (jeśli metryka chrztu nie zawiera takiej informacji),
- świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego,
- świadectwo ukończenia katechezy, z ostatniej klasy,
- dowód osobisty,
- zaświadczenie z USC stwierdzające brak okoliczności wykluczających zawarcie małżeństwa (zaświadczenie do ślubu konkordatowego),
- jeśli ani narzeczony ani narzeczona nie są mieszkańcami naszej parafii potrzebne też będzie pozwolenie na ślub z parafii jednego z narzeczonych.

Termin ślubu należy zarezerwować w kancelarii, osobiście lub przez telefon. Przy rezerwacji należy zgłosić sytuacje nietypowe, np. ślub z osobą innego obrządku, niewierzącą, owdowiałą (wdowcy przedstawiają akt zgonu współmałżonka z USC), lub rozwiedzioną cywilnie (tu potrzebny będzie odpis prawomocnego wyroku rozwodowego).


Zobacz informację o KURSIE PRZEDMAŁŻEŃSKIM w naszej parafii.
Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…