Przygotowanie młodzieży do bierzmowania

„Apostołowie wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego...” (Dz 8, 14-17).


Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" (KKK 1285).


 

 

UWAGA! Nowy termin bierzmowania to wtorek 8 czerwca 2021 na Mszy św. o godz. 17:00

 
- Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek 7 czerwca po Mszy Św. wieczornej w kościele (około 19:15). Obecność obowiązkowa. Proszę o przybycie na próbę wraz ze świadkiem.
 
- Uroczystość bierzmowania we wtorek 8 czerwca o godzinie 17:00. Proszę o obecność w kościele co najmniej na 15 minut przed godziną 17:00.
Przypominam jednocześnie o przygotowaniu do samej uroczystości poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi).

 

 


Spotkania przygotowujące do bierzmowania
 
W związku z trwającą pandemią i ograniczeniami co do możliwości gromadzenia się osób, spotkania przygotowujące do bierzmowania tymczasowo, aż do odwołania, zostają przeniesione w przestrzeń wirtualną. Będziemy spotykać się według grafiku zamieszczonego poniżej łącząc się z prowadzącym poprzez platformę ZOOM.US

Link do spotkań podany jest poniżej:

https://us04web.zoom.us/j/7309444207?pwd=YkVIOUJyNmtDWU5NMm5kSEZnek5Tdz09

 
Zasady obowiązujące podczas spotkania online:

1. Łączymy się 5 minut przed wyznaczonym czasem i oczekujemy na wpuszczenie do 'pokoju spotkań' przez prowadzącego.

2. Łącząc się podajemy swoje imię i nazwisko, które ma być widoczne jako NICK. Nie będą wpuszczane osoby posługujące się ksywkami lub osoby których nie ma na liście kandydatów.

3. Używamy kamer internetowych by prowadzący miał sposobność kontrolowania obecności na spotkaniu kandydatów.

4. Zakazane jest nagrywanie spotkań.

5. Prowadzący ma prawo wyciszyć, a jeśli zajdzie potrzeba wyprosić ze spotkania osobę, której zachowanie rozbijałoby grupę, nie pomagałoby w skupieniu i w przekazaniu treści, które kandydaci mają poznać w trakcie przygotowania.

6. Niedopuszczalne jest zachowanie wulgarne, obraźliwe, podczas spotkań online (niecenzuralne słowa, gesty, i inne treści). Takie osoby mogą z automatu zostać skreślone z listy kandydatów do bierzmowania.

7. Podczas spotkania prowadzący może przerwać dyskusję (gdyby ta się przedłużała), i zaproponować inny sposób dyskusji i wypowiedzenia np. na Facebookowej grupie bierzmowanych którą możecie utworzyć w danych rocznikach.

8. Po spotkaniu online, przez najbliższe dwa tygodnie, będą czekać na Was materiały do pracy w danym miesiącu, które możecie pobrać na furcie domu zakonnego. Ważne! Nie przesyłam materiałów w wersji elektronicznej. Trzeba postarać się o to by te materiały samemu pobrać czy to osobiście czy przez rodziców, dziadków, rodzeństwo itp.

9. Najpóźniej dzień przed kolejnym spotkaniem, proszę o przesłanie do mnie skanu, zdjęcia, bądź napisanej bezpośrednio w wiadomości treści odpowiedzi na zadania, które były zawarte w pobranych przez Was materiałach. Zazwyczaj te zadania znajdują się na ostatniej stronie materiałów, a niekiedy także na stronach poprzedzających. Do przesyłania w/w zadań służy mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Proszę o wpisanie w treści wiadomości imienia i nazwiska i numeru katechezy, z której zadania przesyłasz.


Terminy spotkań

 

Czerwiec

Niedziela 13 czerwca
godzina 09:30 - rocznik bierzmowania 2022 (spotkanie online)
godzina 11:00 - rocznik bierzmowania 2023 (spotkanie online)

Proszę na bieżąco zaglądać na tę stronę, ponieważ wraz z rozwojem sytuacji epidemicznej będą na bieżąco podejmowane decyzje co do dalszych spotkań i ewentualnego przeniesienia ich z powrotem do realu.

 
Grupa najstarsza (rocznik bierzmowania 2021):
 
- Próba przed bierzmowaniem w poniedziałek 7 czerwca po Mszy Św. wieczornej w kościele (około 19:15). Obecność obowiązkowa. Proszę o przybycie na próbę wraz ze świadkiem.
- Uroczystość bierzmowania 8 czerwca o godzinie 17:00. Proszę o obecność w kościele co najmniej na 15 minut przed godziną 17:00.
Przypominam jednocześnie o przygotowaniu do samej uroczystości poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi).
Nowi kandydaci
 
Zapisy do nowej grupy odbędą się po wakacjach.
 

Materiały - katechezy
 

Materiały ze spotkań będą oczekiwać na odebranie na furcie domu zakonnego, przez 10 dni od spotkania które się odbyło w danym miesiącu. Osoby, które z jakichś powodów nie odebrały materiałów proszę o kontakt SMS-owy w celu wyjaśnienia powodów zaniedbania i ustalenia terminu przekazania zaległych materiałów.

 


Informacje dla grupy najstarszej
 
• Termin bierzmowania to wtorek 8 czerwca 2021 o godzinie 17:00.

 

Uwaga! Spotkanie dla grupy najstarszej 13 marca i każde następne, są obowiązkowe. Nieobecność na nich jest równoznaczna ze skreśleniem z listy kandydatów.

• Przypominam o dostarczeniu następujących dokumentów do 13 marca najpóźniej:

1. Akt chrztu.
2. Zaświadczenie o uczestnictwie w lekcjach religii.
3. Zaświadczenie od świadka bierzmowanych, które świadek pobiera od swojego proboszcza i przez Was przekazuje do mnie.
4. Przesłanie danych osobowych, o które prosiłem na ostatnim spotkaniu.
5. Przekazanie opłaty w wysokości 110 zł na pamiątki, krzyże, wystrój kościoła i dar ołtarza.

• Rozmowa - egzamin
W ustalonym terminie przychodzimy na furtę domu zakonnego, gdzie spotkamy się na w/w rozmowie. Materiały do niej były przekazane po pierwszym spotkaniu, ale można je jeszcze odebrać na furcie naszego domu.
Na rozmowę przynosimy także uzupełnione i kompletne materiały formacyjne, które otrzymaliście w cyklu przygotowań. Rozmowa nawet najbardziej pomyślna nie będzie kompletna bez tych materiałów.
Podczas rozmowy zostaną zadane trzy pytania: jedno ogólne dowolnie wybrane przeze mnie, drugie z punktu o moralności (dekalog), trzecie z historii biblijnych.
 
 
• Nadrabianie zaległości dla grupy najstarszej
Osoby do których wysłałem wiadomość, oraz te osoby do których nie mam kontaktu a mają więcej niż 3 nieobecności, zobowiązane są do uczestnictwa w spotkaniach Młodzieży Franciszkańskiej Tau w ilości równej nieobecnościom (4 nieobecności = 4 spotkania MF Tau itp.). Spotkania odbywają się online w każdą środę o godzinie 19:30 na platformie Teams pod linkiem:


https://teams.microsoft.com/dl/launcher/launcher.html?url=%2F_%23%2Fl%2Fmeetup-join%2F19%3Ameeting_OTdmOWM0YTUtZDdjYS00MWE1LTg3ODMtMjlkZTdjYTI2MzEy%40thread.v2%2F0%3Fcontext%3D%257b%2522Tid%2522%253a%2522d0da435b-a7e7-4d74-a4ae-f72cf8f3b2db%2522%252c%2522Oid%2522%253a%2522dba97724-1c89-4b25-adb4-e24320b3ed14%2522%257d%26anon%3Dtrue&type=meetup-join&deeplinkId=41d0127a-730b-48bd-807a-526903c7bac1&directDl=true&msLaunch=true&enableMobilePage=true&suppressPrompt=true&fbclid=IwAR2OGTSxdI0AKZwrhi_Ty9OXOxV1i6p_DWvfoCQSU5V8ThjPXU6Zn-C7HTc

 


Ważne! 


Osoby nieuczęszczające z jakichś względów na lekcje religii, powinny niezwłocznie zgłosić ten fakt prowadzącemu. Uczestnictwo w katechezie jest bowiem jednym z obowiązków kandydata chcącego przystąpić do sakramentu bierzmowania. Osoby, które zgłosiły ten fakt, i są po rozmowie ze mną, mają obowiązek uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach Młodzieży Franciszkańskiej TAU.


W razie jakichkolwiek pytań i informacji proszę się kontaktować SMS-owo pod znanym Wam numerem telefonu, lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., ewentualnie przez Massenger-a.  

br. Paweł Frąckowiak 

 

 Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…