Przygotowanie młodzieży do bierzmowania

„Apostołowie wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego...” (Dz 8, 14-17).


Rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania
21-23 kwietnia 2017

Osoby kończące trzyletnią formację w naszej parafii, kończą ją rekolekcjami "Ten Trzeci", prowadzonymi przez Wspólnotę Modlitewno-Ewangelizacyjną Ichtis. Najbliższe rekolekcje odbędą się w dniach 21-23 kwietnia.

Przyjść na nie mogą wszyscy, nie tylko osoby przygotowujące się do przyjęcia bierzmowania. W ramach rekolekcji odbędą się katechezy, dynamiki, nabożeństwa i msze święte. Organizatorzy zapewniają wyżywienie.

Plan rekolekcji:

Piątek 17:00-20:00
Sobota 9:00-19:00
Niedziela 9:00-16:00 


Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" (KKK 1285).

Przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii odbywa się w cyklu trzyletnim. Co roku nowa grupa rozpoczyna kolejny cykl w 1. niedzielę adwentu. Spotkania odbywają się przeważnie raz w miesiącu, w jedną z niedziel o godz. 11:00 w sali nr 4. Zajęcia dla wszystkich grup prowadzi br. Maciej Jabłoński.

To, na co kładziemy szczególny nacisk, to uczestnictwo w spotkaniach i dodatkowych eventach, takich jak weekendowe rekolekcje, czuwania itp.

Nowa grupa rozpocznie przygotowanie 3 grudnia 2017 r. Zapisać mogą się do niej osoby z II klasy gimnazjum lub starsze. Zapisy przyjmuje br. Maciej Jabłoński.

Odnawiamy organy. Dołóż swój mieszek

Wymieniliśmy już 2600 mieszków i elektromagnesy. Przed nami wymiana miechów i naprawa głosów II manuału...

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…