Przygotowanie młodzieży do bierzmowania

„Apostołowie wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego...” (Dz 8, 14-17).


Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do „sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego”, którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej" (KKK 1285).

Przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii odbywa się w cyklu trzyletnim. Co roku nowa grupa rozpoczyna kolejny cykl w 1. niedzielę adwentu. Spotkania odbywają się przeważnie raz w miesiącu, w jedną z niedziel o godz. 11:00 w sali nr 4. Zajęcia dla wszystkich grup prowadzi br. Paweł Frąckowiak.

To, na co kładziemy szczególny nacisk, to uczestnictwo w spotkaniach i dodatkowych eventach, takich jak weekendowe rekolekcje, czuwania itp.

Nowa grupa rozpoczęła przygotowanie 3 grudnia 2017 r.
Zapisać mogą się do niej osoby z II klasy gimnazjum lub starsze. Zapisy przyjmuje br. Paweł Frąckowiak.
Formularze do pobrania na furcie klasztornej. Z wypełnionym formularzem zapraszamy na najbliższe spotkanie 14 stycznia o godz. 10:30 do sali parafialnej nr 4.

Najbliższe terminy spotkań kandydatów do bierzmowania:

 • grupa najstarsza 17 grudnia 2017 godz. 10:30 sala nr 4
 • grupa środkowa 17 grudnia 2017 godz. 11:30 sala nr 4
 • grupa najmłodsza 14 stycznia 2018 godz. 10:30 sala nr 4

 

 

 

 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace projektowe. Zbieramy fundusze na remont

Nasz adres

 • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
 • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
 • tel. +48 71 367 22 44
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…