Franciszkański Zakon Świeckich

Głównym celem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) jest dążenie do doskonałości i podejmowanie dzieł apostolskich w duchu franciszkańskim

Wspólnota miejscowa Franciszkańskiego Zakonu Świeckich została erygowana przez Prowincjała Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Przy parafii istnieje od 1947 r. (wtedy nazywany: III Zakon św. Franciszka).

Nasze spotkania

W każdy poniedziałek o godz. 18:00 w sali nr 1. Podczas spotkania odmawiamy brewiarz, rozważamy Pismo Święte, dzielimy się doświadczeniem życia ewangelicznego, słuchamy katechezy z Katechizmu Kościoła Katolickiego, pogłębiamy wiarę, umacniamy braterstwo.

W trzecią niedzielę miesiąca członkowie wspólnoty uczestniczą we mszy świętej o godz. 16:00, włączają się w oprawę liturgiczną łącznie z modlitwą wiernych.

Mniej więcej co kwartał w sobotę przeżywamy dzień braterstwa w godz. 9:00 – 14:00. To czas wspólnej modlitwy, uczestniczenia w adoracji Najświętszego Sakramentu, mszy świętej z kazaniem o tematyce franciszkańskiej, słuchanie katechezy formacyjnej, dzielenie się w mniejszych grupach wiarą. Spotkanie kończymy agapą.

Pielgrzymki

W czerwcu każdego roku pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej Dolnośląskiej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Tam spotykamy się ze wspólnotami FZŚ Regionu Wrocławskiego.

W lipcu każdego roku pielgrzymujemy do Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze by modlić się ze wszystkimi franciszkanami świeckimi z całej Polski. Pielgrzymkę poprzedza całocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Rekolekcje

Uczestniczymy indywidualnie w rekolekcjach organizowanych przez Radę Regionu Wrocławskiego FZŚ na początku maja lub w listopadzie każdego roku oraz w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach przygotowywanych przez inne wspólnoty FZŚ.

 

Wspólnotą miejscową FZŚ kieruje Rada Wspólnoty, której przełożoną jest s. Halina Pilcer (tel. 71 337 12 63). Asystentem duchowym jest br. Paweł Tokarz OFMCap (tel. 71 367 22 44).

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace budowlane. Zbieramy fundusze 

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…