Wydrukuj tę stronę

Franciszkański Zakon Świeckich

Głównym celem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) jest dążenie do świętości i podejmowanie dzieł apostolskich w duchu franciszkańskim

 

Franciszkański Zakon Świeckich powołany został do istnienia przez św. Franciszka i zatwierdzony przez Kościół, aby należący do niego ludzie świeccy żyjący zarówno w małżeństwie, jak i w stanie wolnym, i pełniący swe obowiązki stanowe i zawodowe, mogli w nim znaleźć pomoc w budowaniu autentycznego życia chrześcijańskiego i osiągnięcia doskonałości życia zgodnego z Ewangelią.

Wspólnota FZŚ, jako najstarsza w parafii, istnieje od 1947 r.

 


Nasze spotkania:

W trakcie spotkań, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18.00, modlimy się modlitwą Kościoła, pogłębiamy swoją wiarę i duchowość franciszkańską poprzez katechezy formacyjne i rozważanie Słowa Bożego, a także raz w miesiącu, na spotkaniu rekreacyjnym, cieszymy się podczas agapy swoją obecnością we wspólnocie.

Dodatkowo w każdą trzecią niedzielę miesiąca uczestniczymy we mszy św. franciszkańskiej o godz. 16.00.

Raz do roku wyjeżdżamy na trzydniowe rekolekcje do Głębinowa koło Nysy.

 


Działalność:

Prowadzimy także dzieła miłosierdzia oraz ewangelizację więźniów w Zakładzie Karnym.

 


FZŚ nie jest zwykłą wspólnotą, lecz szczęśliwą rodziną, w której jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami.


 

Wspólnotą kieruje Rada Wspólnoty, której przełożoną jest s. Halina Pilcer (tel. 71 337 12 63, 517 732 986, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Asystentem duchowym jest br. Paweł Tokarz.

 

 

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…