Siostry felicjanki

 

W naszej parafii mieszkają i posługują siostry felicjanki. Zgromadzenie to narodziło się w dziewiętnastowiecznej Polsce, jego założycielką jest bł. Maria Angela Truszkowska, której od początku przyświecały ideały św. Franciszka.

Pełna nazwa Zgromadzenia brzmi: Zgromadzenie Sióstr Świętego Feliksa z Kantalicjo Trzeciego Zakonu Regularnego Świętego Franciszka z Asyżu (CSSF). Zdradza ona duchową łączność sióstr z osobą św. Franciszka i z Zakonem Braci Mniejszych Kapucynów - święty Feliks, rzymski kwestarz, to pierwszy święty Zakonu Kapucynów, a znaczącą rolę w początkach Zgromadzenia odegrał bł. Honorat Koźmiński, kapucyn z prowincji warszawskiej.

Więcej o siostrach: Przemyska prowincja Sióstr Felicjanek

Obecnie w naszej parafii posługują siostry:

 

s. HelenaSiostra Maria Helena – Barbara Kucharska, ur. 9 grudnia 1965 r. w Nysie. Śluby wieczyste złożyła 15 sierpnia 1991 r. w Przemyślu. Pracowała na placówkach w Gębicach, Cieszkowie, Przemyślu, Rzeszowie, Wólce Pełkińskiej, Pszczynie, Oleśnicy i ostatnio w Gliwicach. Imieniny obchodzi 22 maja.

 

 

 

 

s. FranciszkaSiostra Maria Franciszka – Maria Bacherycz, ur. 4 stycznia 1948 r. w Kunowicach (diec. zielonogórsko–
–gorzowska). Po maturze w 1970 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu, śluby wieczyste złożyła 15 sierpnia 1979 r. Przez 36 lat pracowała jako katechetka w różnych placówkach prowincji. Od września 2015 r. w naszej parafii pomaga w zakrystii i w domu zakonnym. Imieniny obchodzi 4 października.

 

 

 

s. TobiaszaSiostra Maria Tobiasza – Agata Piskorz z Oleszyc (diec. zamojsko-lubaczowska). Śluby wieczyste złożyła 15 sierpnia 1995 r. Pracowała jako katechetka w Pszczynie, Przemyślu, Gródku, Cieszanowie, Gliwicach, Stoszowicach, Oleśnicy i ostatnio w Męcinie. Imieniny obchodzi 29 września.

 

 

 

 

s. MiłoszaSiostra Maria Miłosza – Monika Sprawka, ur. 30 lipca 1983 r. w Nowej Dębie (diec. sandomierska). Śluby wieczyste złożyła 15 sierpnia 2011 r. w Przemyślu. Pracowała jako zakrystianka w Męcinie, Przemyślu, Oleśnicy, Wrocławiu. W naszej parafii od sierpnia 2015 r. Imieniny obchodzi 25 stycznia.

 

 

 

 

Kontakt do sióstr:

Siostry Felicjanki, ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław, tel. 71 373 26 77

 

 

Odnawiamy organy. Dołóż swój mieszek

Wymieniliśmy już 2600 mieszków i elektromagnesy. Przed nami wymiana miechów i naprawa głosów II manuału...

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…