Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 

28 listopada 20211 Niedziela Adwentu


1.    Dzisiaj:
•    Rozpoczynamy ADWENT. Od jutra w kościele o godz. 5:30, od poniedziałku do piątku, będziemy modlić się Jutrznią. Od poniedziałku do soboty zapraszamy dorosłych i dzieci na Msze św. roratnie o godz. 6:15.
•    Opłatki wigilijne można dzisiaj nabyć po Mszy św. przed kościołem, a w tygodniu w kancelarii, zakrystii i na furcie. Można także zakupić świece „Caritas” na nasze stoły wigilijne.
•    W najnowszym numerze czasopisma „Nowe Życie” możemy przeczytać między innymi o współczesnej religijności w kontekście świąt Narodzenia Pańskiego oraz poznać sens oczekiwania w życiu chrześcijanina. Zachęcamy do nabycia i lektury.
•    Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
•    Na mszy św. o godz. 19:00 będziemy dziękować za posługę w naszej parafii br. Henryka Cisowskiego, który wyjeżdża posługiwać do Stanów Zjednoczonych.

2.    W tym tygodniu:
•    We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła:
-    O godz. 18:30 Msza św. Rodziny Radia Maryja.
-    Imieniny obchodzi br. Andrzej Marcinów, nasz furtian. Otoczmy go serdeczną modlitwą, szczególnie na mszy św. o godz. 18:30.
•    W środę na drugie spotkanie synodalne zapraszamy liderów grup i wspólnot oraz wszystkich zainteresowanych o godz. 19:30 w kościele. Na spotkaniu zajmiemy się trzema kolejnymi tematami: Celebrowanie, Współodpowiedzialni w misji, Prowadzenie dialogu w Kościele i społeczeństwie. Pomocne materiały można znaleźć na naszej stronie.
•    W czwartek o godz. 18:00 nabożeństwo o nowe, święte powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
•    W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera:
-    Do chorych udamy się od godziny 9:00.
-    Spowiedź dla dzieci szkolnych o godz. 16:30, Msza św. o godz. 17:00.
-    Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 18:00.
•    W sobotę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy:
-    Po mszy św. o 8:15 nabożeństwo wynagradzające.
-    Msza św. za chorych i cierpiących o godz. 12:00.

3.    W następną niedzielę mamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie:
•    Słowo Boże wygłosi i ofiarę do puszek zbierze br. Zbigniew Sawczuk pracujący na Ukrainie.
•    O godz. 16:00 Msza św. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
•    Po wszystkich Mszach św. młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego „Stygmatyk” będzie prowadzić zbiórkę czapek, swetrów i kurtek dla ludzi bezdomnych z Wrocławia. 

4.    Pod amboną, przy ołtarzu Matki Bożej, znajduje się kosz na żywność na paczki świąteczne dla potrzebujących. Prosimy o składanie do kosza środków czystości i produktów spożywczych o przedłużonym terminie ważności. Serdecznie dziękujemy za Wasze dobre serce.

5.    W Niedzielę Świętej Rodziny, 26 grudnia na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy dziękować za jubileusze 25, 50 i 60 lat sakramentu małżeństwa. Prosimy dostojnych jubilatów o zgłoszenie swoich danych w kancelarii do 15 grudnia, byśmy mogli poprosić naszego Arcybiskupa o specjalne błogosławieństwo.

6.    Wizyta duszpasterska (kolęda) będzie w tym roku tylko na zgłoszenia. Kartki zgłoszeniowe są wyłożone w kościele, w kancelarii i na furcie domu zakonnego. Wypełnione karty prosimy składać do skrzynki znajdującej się przy obrazie Matki Bożej. Można się także zapisać przez formularz na naszej stronie internetowej.  Zapisy trwają do 30 grudnia.

7.    Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i piątki w kościele. Inne ciekawe zaproszenia znajdziesz w zakładce Co, gdzie, kiedy » Zaproszenia.

8.    Zespół Spotkanie, grający co niedzielę na mszy św. o 9:30, poszukuje nowych instrumentalistów. Jeśli grasz na jakimś instrumencie i chcesz do nas dołączyć, to zapraszamy do kontaktu osobistego po mszy świętej o godzinie 9:30 lub przez nasze media społecznościowe: facebook.com/zespolspotkanie, instagram.com/zespolspotkanie.

9.    Chętnie zatrudnimy na cały etat kucharkę w naszym domu zakonnym. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z proboszczem.

10.    Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Danuta Drzazga, Bogusław Rychter, Krystyna Marciniszyn, Bohdan Woźnica, Maria Czinar, Stanisław Popielas, Stanisław Boguszewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


 

Wszystkim naszym parafianom, przyjaciołom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli!


 


Przypominamy, że:

Transmisja na żywo z naszego kościoła jest dostępna na naszej stronie parafialnej.

Różaniec Wypominkowy za naszych zmarłych odmówimy jeszcze w niedzielę o 18:15, w poniedziałek i wtorek o 17:45 (z kartek wypominkowych bez numerów).

 

10. Przychodnia NZOZ "Rondo-Med" przy ul. Powstańców Śląskich 118/122 we Wrocławiu  zaprasza mieszkańców Wrocławia w wieku 65+ na bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie finansowane z budżetu miasta. Szczepienia odbywają się po wcześniejszej rejestracji osobistej lub telefonicznej. Rejestracja codziennie od 8:00 do 19:00 pod numerem telefonu:  513 539 099.

 

Na naszej stronie parafialnej są dostępne materiały, które pomagają chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii. Broszurę do ściągnięcia znajdziesz w zakładce Co, gdzie, kiedy » Zaproszenia. Również tam można znaleźć broszurę na temat jak rozmawiać ze swoimi dziećmi o seksualności.

• Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach ww. akcji, seniorzy powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…