Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

18 marca 2018


5 niedziela Wielkiego Postu

 

1. Dzisiaj:
- Witamy na praktyce duszpasterskiej br. Ryszarda Dordę, diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego Braci Kapucynów w Krakowie.
- Msza św. Rodziny Franciszkańskiej o godz. 16:00.
- Gorzkie Żale o godz. 18:00.
- Po każdej Mszy św. studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Stygmatyk” będą sprzedawali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Środki zebrane ze sprzedaży będą przeznaczone na rozwój duszpasterstwa.
- Dziś przed kościołem, oraz w przyszłą niedzielę Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać paschaliki, które stawiamy na stole podczas śniadania wielkanocnego. Zebrane ofiary wesprą działalność ministrantów. Dziękujemy za hojność Waszych serc.

2. W tym tygodniu:
- W poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zebrana taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Braci Kapucynów w Krakowie.
- Msza św. grupy „Maitri” we wtorek o godz. 18:30.
- Zapraszamy na spotkanie modlitewne Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej w środę o godz. 19:30 w kościele. W planie katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.
- Msza św. Grupy Modlitwy Ojca Pio w piątek o godz. 18:30.
- Parafialny Apel Jasnogórski w sobotę o 21:00.

3. W przyszłą niedzielę:
- Uroczyste poświęcenie palm przy pomniku św. Franciszka przed Mszą św. o godz. 11:00 i o 12:30, w pozostałych godzinach - na Mszy św.
- Wspólnota Oazowa w ramach kiermaszu przedświątecznego będzie przed kościołem sprzedawać palmy.
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy najstarszej o godz. 10:30 a z grupy środkowej o 11:30.

4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach:
- Jutrzni o godz. 5:30 (od poniedziałku do piątku).
- Gorzkich Żali w niedziele w kościele o godz. 18:00, w kaplicy na ul. Januszowickiej o 17:00.
- Drogi Krzyżowej w piątki; dla dorosłych o godz. 8:45, 12:30 i 17:45; dla dzieci o 17:00; dla młodzieży i studentów po Mszy św. wieczornej (w tym tygodniu poprowadzi młodzież oazowa).

5. Zapraszamy na Katechezy Neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godzinie 19:30.

6. W poniedziałek o godz 17:00 spotkanie Rodziny Felicjańskiej w domu zakonnym sióstr felicjanek.

7. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się skarbonka na kwiaty do Bożego Grobu oraz (pod amboną, przy ołtarzu Matki Bożej) kosz na żywność dla najuboższych parafian. Parafialny Zespół Caritas prosi o składanie do kosza środków czystości i produktów spożywczych o przedłużonym terminie ważności.

8. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii lub na furtę osób chorych, które chcą wyspowiadać się i przyjąć komunię św. przed Wielkanocą. Udamy się do nich w środę 28 marca od 9:00.

9. W Wielki Wtorek (27 marca) od godz. 20:00 do 24:00 odbędzie się w naszej parafii Noc Konfesjonałów. Zachęcamy szczególnie tych, którym trudno jest wcześniej skorzystać z przedświątecznej spowiedzi.

10. Rozpoczęły się zapisy do publicznych szkół katolickich: salezjańskiej szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego. Szczegółowe informacje.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Stefan Szulc, Izabella Męzia, Antoni Piątkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace projektowe. Zbieramy fundusze na remont

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…