Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

10 grudnia 2017


II niedziela Adwentu

 

1. Dzisiaj:
- Obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na tan cel odbędzie się w następną niedzielę.
- Rozpoczęliśmy rekolekcje. Prowadzi je br. Maciej Zinkiewicz OFMCap. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych.
- Po wszystkich Mszach św. studenci z Duszpasterstwa Akademickiego „Stygmatyk” będą sprzedawali własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe.  Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na cele Duszpasterstwa.
- Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii i na furcie a w tygodniu w kancelarii.
- Zachęcamy do kupowania wigilijnych świec „Caritas”. Ofiary będą przeznaczone na wigilie dla samotnych i bezdomnych.

2. W tym tygodniu:
• We wtorek:
- Spowiedź rekolekcyjna w godz. 6:00 – 8:30, 11:30 – 12:30 i od 17:00 – 19:00.
- O godz. 18:30 Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci.
• W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Zakończenie rekolekcji.
• W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W następną niedzielę:
- O godz. 16:00 Msza św. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
- Wspólnota Oazowa zaprasza na coroczny kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Kupując je dofinansowujemy rekolekcje letnie, zwłaszcza dla rodzin Domowego Kościoła.
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy najstarszej o 10:30 i grupy środkowej o 11:30 w sali nr 4. Kandydaci do najmłodszej grupy mogą się zapisać na furcie domu zakonnego.
- Schola „Józefinki” będzie rozprowadzać po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 sianko na stół wigilijny. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na potrzeby Scholi i dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu. W tygodniu będzie można nabyć sianko po roratach w zakrystii.

4. Od dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe (o przedłużonym terminie ważności) oraz środki czystości, którymi wspomożemy najuboższych na Święta.

5. Na tablicy ogłoszeń znajduje się list biskupów w sprawie troski o jakość powietrza w naszym mieście. Biskupi popierają działania różnych organizacji w celu eliminowania przyczyn zanieczyszczenia powietrza i zachęcają nas, aby nie palić w piecach odpadami powodującymi zanieczyszczenia, chętniej korzystać z komunikacji miejskiej oraz ograniczyć ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych. Wspólna troska o jakość powietrza to mniej smogu w mieście i poprawa naszego zdrowia.

6. W tym roku za jubileusze 25, 50 i 60 lat sakramentu małżeństwa będziemy dziękować w niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, na Mszy św. o godz. 12:30. Prosimy dostojnych jubilatów o zgłoszenie swoich danych w kancelarii do 12 grudnia, byśmy mogli poprosić naszego Arcybiskupa o specjalne błogosławieństwo.

7. Z porady prawnej można będzie skorzystać w najbliższy wtorek 12 grudnia w godz. 11:00 – 12:00 na furcie domu zakonnego.

8. 16 grudnia zapraszamy na wigilię wspólnotę „Symeon” o godz. 9:30 oraz bezdomnych o godz. 15:00. Spotkania wigilijne odbędą się w sali nr 4.

9. W czasie Adwentu, od poniedziałku do piątku o godz. 5:30 modlimy się jutrznią. Msze św. roratnie odprawiamy o godz. 6:15 i o godz. 18:30. Na godzinę 18:30 zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.

10. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Edward Kalisz, Marian Franek, Piotr Tarasiuk, Krzysztof Gacek, Maria Kaglik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...


 

 

  

 

 

Więcej o Domu Świętej Moniki...

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace projektowe. Zbieramy fundusze na remont

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…