Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie


27 maja 2018


Niedziela Trójcy Świętej

 

1. Dzisiaj:
- Po każdej Mszy św. zbiórka na remont Domu Duszpasterskiego św. Moniki.
- Do nabycia najnowszy numer czasopisma „Nowe Życie”, a w nim artykuły poświęcone urzędowi biskupa, np. „Biskup znakiem jedności w Kościele”. Zachęcamy do lektury.

2. W tym tygodniu:

• We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Msza św. Rodziny Radia Maryja o godz. 18:30.

• W czwartek po Mszy świętej o godz. 16:00 wyruszy procesja Bożego Ciała następującymi ulicami: Sudecką, Sztabową, Pocztową, Januszowicką, Lipową i Sudecką do kościoła.
- Próby dla dzieci uczestniczących w procesji Bożego Ciała odbędą się w poniedziałek i wtorek o godz. 17:15.
- Gorąco prosimy parafian o przystrojenie swoich mieszkań, jak również o to, by nie parkować samochodów przy trasie procesji.
- Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą codziennie na nabożeństwie czerwcowym o godz. 18:00.

• W I piątek miesiąca wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to także Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o naszych pociechach:
- Do chorych udamy się od godz. 9:00.
- Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16:30 a o godz. 17:00 Msza święta.

• W sobotę Odpust Matki Bożej Hodowickiej:
- Po Mszy św. o godz. 8:15 nabożeństwo Maryjne w intencji rodzin.
- Spotkanie Apostolatu Chorych o godz. 10:00 w sali nr 2.
- Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 12:00.

3. W następną niedzielę:
- O godz. 16:00 Msza św. Żywego Różańca i zmiana tajemnic, a potem spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca w sali nr 4.

4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 18:30.

5. Zapraszamy na koncert muzyki gospel w piątek 8 czerwca o 19:15 w kościele. Koncert odbędzie się pod przewodnictwem znanego dyrygenta i wokalisty gospel Petera Francisa. Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy.

6. XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbędzie się 2 czerwca. Więcej informacji na plakacie i na naszej stronie internetowej.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież na 24. Spotkanie Młodych w Wołczynie koło Kluczborka w dniach 16–20 lipca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 2 czerwca o godzinie 10:00 w sali nr 4. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce Co, gdzie, kiedy » Zaproszenia oraz u brata Pawła Frąckowiaka. Formularze pozwoleń dla osób niepełnoletnich są do pobrania także na furcie domu zakonnego.

8. Młodzież z naszych kapucyńskich parafii w Bułgarii (34 osoby) udająca się na Spotkanie Młodych w Wołczynie prosi o możliwość goszczenia w Waszych domach. Prośba dotyczy dwóch noclegów w terminie od 14 do 16 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 czerwca.

9. Oaza zaprasza na rekolekcje letnie prowadzone przez Braci Kapucynów dla dzieci i młodzieży od 10 do 18 roku życia. Koszt wyjazdu to 620 zł za 17 dni. Szczegóły u br. Krzysztofa i na naszej stronie internetowej w zakładce Co, gdzie, kiedy » Zaproszenia. Zapisy do 29 maja.

10. W dniach 25 – 27 maja zapraszamy na Wyspę Słodową młodzież, rodziny i dzieci i wszystkich chętnych na Festiwal Odnowienie. Szczegółowe informacje.

11. Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza na drugą edycję koncertu wNieboGłosy: Plac Wolności, Boże Ciało, 31 maja 2018 o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie www.wnieboglosy.wroclaw.pl.

12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Antoni Balcarek, Czesława Będkowska, Alicja Siekanowicz, Jadwiga Helinski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... Niech odpoczywają w pokoju wiecznym...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace projektowe. Zbieramy fundusze na remont

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…