Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 

25 lipca 2021


17  Niedziela Zwykła

 

1.    Dzisiaj:
-    Obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji papież Franciszek przygotował specjalne orędzie, z którym można zapoznać się w gablocie lub na stronie internetowej.
-    Swoje imieniny obchodzi dziś brat Krzysztof Andryszkiewicz – proboszcz parafii. Otoczmy go serdeczną modlitwą, szczególnie na Mszy św. o godz. 12:30.
-    Z racji wspomnienia św. Krzysztofa po mszy o 12:30 pobłogosławimy kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne.
-    Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

2.    W tym tygodniu:
•    W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i św. Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.
•    We wtorek Msza św. Rodziny Radia Maryja o 18:30.
•    W czwartek wspomnienie św. Marty.
•    W piątek Msza św. w intencji Misji o godz. 18:30
•    W sobotę wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera. O godz. 9:00 konferencja dla rodziców i chrzestnych w kościele.

3.   W następną niedzielę:
•    Zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy św. o godz. 12:30.
•    W tym dniu rozpoczyna się sierpień, miesiąc abstynencji od alkoholu. Księga Trzeźwości jest wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej.

4.    W poniedziałek 2 sierpnia święto Najśw. Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5.    We wtorek 27 lipca o godz. 16:00, na furcie domu zakonnego, można będzie skorzystać z bezpłatnej porady prawnej (za wyjątkiem prawa karnego i gospodarczego).

6.    W naszej parafii działa grupa Anonimowych Alkoholików. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 18:30, w sali nr 6. W każdy ostatni czwartek miesiąca jest spotkanie otwarte. Zapraszamy osoby, które widzą u siebie problem z alkoholem.

7.    Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę w dniach od 3-10 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8.    Kancelaria Parafialna jest już po remoncie i urzęduje we własnym pomieszczeniu.

9.    Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Antonina Wesołowska, Andrzej Nadolny, Tomasz Szwer. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

10.    Wszystkim naszym parafianom, przyjaciołom i sympatykom życzymy błogosławionej niedzieli.
 


Przypominamy, że:

Transmisja na żywo z naszego kościoła jest dostępna na naszej stronie parafialnej.

• Na naszej stronie parafialnej są dostępne materiały, które pomagają chronić dziecko przed zagrożeniami technologii i ideologii. Broszurę do ściągnięcia znajdziesz w zakładce Co, gdzie, kiedy » Zaproszenia. Również tam można znaleźć broszurę na temat jak rozmawiać ze swoimi dziećmi o seksualności.

• Został ustalony termin Pierwszej Komunii Świętej w 2022 roku. Zainteresowanych odsyłamy do gablotki i naszej strony internetowej.

• Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach ww. akcji, seniorzy powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…