Wydrukuj tę stronę

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie


23 czerwca 2019


12 Niedziela zwykła

 

1. Dekretem Zarządu Krakowskiej Prowincji Kapucynów w naszej wspólnocie duszpasterzy, od 1 lipca, nastąpią zmiany personalne. Odchodzą: br. Jacek Siemieniak i br. Zygmunt Wantuch. Dziękujemy Bogu za ich posługę i polecamy ich Waszej modlitwie. Przybędą do nas na ich miejsce: br. Tomasz Grabiec i br. Radosław Solon.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie.
- O godz. 15:30 nabożeństwo i o 16:00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
- Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na remont naszego domu duszpasterskiego.

3. W tym tygodniu:
• W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Archidiecezji.
• We wtorek o godz. 18:30 Msza św. Rodziny Radia Maryja.
• W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa:
- Spotkanie Koła Misyjnego o 17:30 i Msza św. w intencji misji o godz. 18:30.
• W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła:
- Taca zebrana w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
- Imieniny tego dnia obchodzą br. Paweł Tokarz – proboszcz i br. Paweł Frąckowiak. Otoczmy ich naszą modlitwą, szczególnie na Mszy św. o godz. 12:00.

4. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia:
- w dni powszednie w kościele parafialnym będziemy odprawiać Msze św. o 6:15, 8:15 i 18:30.
- w niedziele nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16:00.
- nie będzie codziennego dyżuru spowiedzi w godz. 17:00 – 18:00.

5. Od 24 czerwca do 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 16:00 – 18:00.

6. We wtorek 25 czerwca w godz. 16:00-17:00 na furcie domu zakonnego można będzie skorzystać z porady prawnej (za wyjątkiem prawa karnego i gospodarczego).

7. Zapraszamy na Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w dniach od 8 do 12 lipca. Szczegóły na plakacie, ulotkach wyłożonych na stoliku i u brata Pawła Frąckowiaka.

8. 20 września rozpoczniemy IX edycję kursu dla małżeństw "Zatrzymaj się w biegu”. Spotkania przeznaczone są dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie. W tym roku kurs jest organizowany przy współudziale  o. Ksawerego Knotza OFMCap. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.zatrzymajsiewbiegu.pl.

9. Zachęcamy do nabycia filmu pt. „Przebudzenie giganta” o św. Weronice Giuliani, klarysce kapucynce, pośredniczce między Bogiem i grzesznikami. Płyty można nabyć w zakrystii i na furcie domu zakonnego. Dochody ze sprzedaży wspomogą siostry klaryski kapucynki w Krakowie. Zobacz zwiastun.

10. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęty RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce pod figurą św. Franciszka koło kościoła, w sobotę 6 lipca 2019, w godzinach 8:00 - 9:30.

11. Inne ciekawe zaproszenia można znaleźć w zakładce Co, gdzie, kiedy»Zaproszenia.

12. Remont naszego domu duszpasterskiego powinniśmy zakończyć pod koniec lipca. Od 1 lipca mają się już wprowadzić do swojego mieszkania Siostry Felicjanki. Do wykończenia została jeszcze duża sala na parterze. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dokończenie remontu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, również te wpłacone na konto remontowe.

13. Po każdej Mszy św. będziemy dziś śpiewać suplikacje „Święty Boże, święty Mocny” jako formę ekspiacji za świętokradztwa, akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz przejawy agresji w stosunku do osób duchownych, które niedawno miały miejsce w naszym kraju. Przeczytaj Oświadczenie Przewodniczącego KEP, abpa Stanisława Gądeckiego.

14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Bogusława Fornalczyk lat 65, Alina Chądzyńska l. 90, Leszek Bielski l. 87, Wojciech Płaszewski l. 43, Maria Pawłowska l. 92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... Niech odpoczywają w pokoju wiecznym... 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…