Ewangelizacja | Zdjęcia

28 kwietnia 2019

W niedzielę 28 kwietnia na namysłowskim rynku odbyła się ewangelizacja. Przewodniczył proboszcz parafii pw. świętych Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary a pomagali bracia i siostry z I wspólnoty neokatechumenalnej z naszej parafii.

 
 
Pomimo deszczu i zimna, na zaproszenie proboszcza przyszło wielu mieszkańców Namysłowa. O 15:00 modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego, był głoszony kerygmat, śpiewane psalmy i pieśni Drogi Neokatechumenalnej, a na koniec tańczono wokół krzyża.  
 
W tym czasie bracia i siostry z pozostałych wspólnot wraz z br. Aleksandrem głosili we Wrocławiu, w Parku Południowym, dając świadectwo i wzywając do wiary. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyszli wspierać to dzieło swoją modlitwą i obecnością.
 
Ewangelizacja prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne na placach na całym świecie odbywa w kolejne niedziele wielkanocne. W roku 2019 to: 28 kwietnia i 5, 12, 19, 26 maja.
Jest to odpowiedź Kościoła na problemy ludzi współczesnego świata, którzy jakby zapomnieli o swoim Stwórcy i doświadczają cierpienia, bezsensu i duchowej pustki. Nie zostawiajmy ich obojętnie samym sobie. Sam Chrystus przynagla nas, świadomych tego, że skoro Jeden umarł za wszystkich, to wszyscy pomarli. A właśnie za wszystkich umarł po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał (por. 2 Kor 5, 14-15).

 

 
 
 
 
 
Zobacz galerię zdjęć z Namysłowa:
  
 
 
  
Fotografie: Tomasz Kowalski 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na spłatę długu

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 O portalu

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Augustyna jest prowadzona przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów z prowincji krakowskiej. Jesteś na oficjalnej stronie internetowej naszej parafii

Kontakt z administratorem

Coś na stronie działa nie tak jak powinno? Masz jakieś sugestie, lub po prostu chcesz podzielić się opinią na temat naszej strony internetowej? Napisz wiadomość do administratora witryny: kapucyniwroclaw[at]gmail.com

Ochrona danych

Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorami danych jest: Parafia pw. św. Augustyna we Wrocławiu - Bracia Kapucyni

Informacja o cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

 
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…