Wydrukuj tę stronę

Ewangelizacja | Zdjęcia

28 kwietnia 2019

W niedzielę 28 kwietnia na namysłowskim rynku odbyła się ewangelizacja. Przewodniczył proboszcz parafii pw. świętych Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary a pomagali bracia i siostry z I wspólnoty neokatechumenalnej z naszej parafii.

 
 
Pomimo deszczu i zimna, na zaproszenie proboszcza przyszło wielu mieszkańców Namysłowa. O 15:00 modliliśmy się koronką do Miłosierdzia Bożego, był głoszony kerygmat, śpiewane psalmy i pieśni Drogi Neokatechumenalnej, a na koniec tańczono wokół krzyża.  
 
W tym czasie bracia i siostry z pozostałych wspólnot wraz z br. Aleksandrem głosili we Wrocławiu, w Parku Południowym, dając świadectwo i wzywając do wiary. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyszli wspierać to dzieło swoją modlitwą i obecnością.
 
Ewangelizacja prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne na placach na całym świecie odbywa w kolejne niedziele wielkanocne. W roku 2019 to: 28 kwietnia i 5, 12, 19, 26 maja.
Jest to odpowiedź Kościoła na problemy ludzi współczesnego świata, którzy jakby zapomnieli o swoim Stwórcy i doświadczają cierpienia, bezsensu i duchowej pustki. Nie zostawiajmy ich obojętnie samym sobie. Sam Chrystus przynagla nas, świadomych tego, że skoro Jeden umarł za wszystkich, to wszyscy pomarli. A właśnie za wszystkich umarł po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał (por. 2 Kor 5, 14-15).

 

 
 
 
 
 
Zobacz galerię zdjęć z Namysłowa:
  
 
 
  
Fotografie: Tomasz Kowalski 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…