Parafialny Rejs Rodzinny 2019 | Zdjęcia

06 lipca 2019

Od wielu lat nasz Parafialny Klub Sportowy "Augustyn" - sekcja żeglarska wraz z br. Radosławem Solonem (st.) organizuje rejs na Mazurach.

 

W tym roku rejs odbył się 6 - 19 lipca. Trasa objęła Wielkie Jeziora Mazurskie - i na południu i na północy. Formuła rejsu jest dość swobodna: na łodziach pod banderą klubu płyną rodziny z dziećmi, młodzież i inni chętni żeglarze. Zawijają od portu do portu. Jest tylko jeden wspólny, najważniejszy punkt dnia - Eucharystia w umówionym miejscu.

Brat Radosław a także w tym roku, w pierwszym tygodniu rejsu, ks. Janusz Podzielny z diecezji opolskiej - codziennie w kolejnym porcie sprawowali świętą Liturgię dla całego zgromadzenia żeglarzy. Długie homilie przybliżające Słowo Boże do naszego życia miały charakter rekolekcji. Rozbrzmiewały śpiewy pieśni oazowych, charyzmatycznych i neokatechumenalnych przy akompaniamencie gitar, ukulele, skrzypiec, bębnów itp.

Wieczorami rozpalano ognisko lub odwiedzano inne załogi na łódkach. Młodzież chętnie zawierała przyjaźnie w tej dobrej atmosferze modlitwy, wzajemnej pomocy i odpowiedzialności związanej z płynięciem pod żaglami. To już kolejne pokolenie, które po rodzicach zaraziło się takim żeglarstwem jako sposobem na udane wakacje.

W rejsie brali udział żeglarze z Wrocławia ale także z Gdańska, Poznania, okolic Antwerpii... Pogoda była zmienna, raz wiatr i deszcz, raz słońce. Każdy wrócił zadowolony z postanowieniem, że za rok się znów spotkamy.

 

 

Fotografie: archiwum parafii

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Custom text: Obejrzyj zdjęcia:

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na spłatę długu

Nasz adres

 • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
 • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
 • tel. +48 71 367 22 44
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
 • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 O portalu

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Augustyna jest prowadzona przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów z prowincji krakowskiej. Jesteś na oficjalnej stronie internetowej naszej parafii

Kontakt z administratorem

Coś na stronie działa nie tak jak powinno? Masz jakieś sugestie, lub po prostu chcesz podzielić się opinią na temat naszej strony internetowej? Napisz wiadomość do administratora witryny: kapucyniwroclaw[at]gmail.com

Ochrona danych

Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorami danych jest: Parafia pw. św. Augustyna we Wrocławiu - Bracia Kapucyni

Informacja o cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

 
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…