Spotkanie kolędowe żeglarzy | Zdjęcia

26 stycznia 2020

Od wielu lat nasz Parafialny Klub Sportowy "Augustyn" - sekcja żeglarska wraz z br. Radosławem Solonem (st.) organizuje rejsy rodzinne na Mazurach. Teraz, korzystając z czasu kolędowania żeglarska brać postanowiła spotkać się przy stole, poświętować i zaśpiewać razem kolędy.

 

Miło było się spotkać, pokolędować, powspominać, pośmiać się razem. Po mszy św. o godz. 16:00 26 stycznia 2020 w sali nr 4 spotkali się żeglarze trzech pokoleń. Najstarszy - kapitan Hieronim. Dzięki jego poparciu można było przeprowadzać egzaminy na patent w naszym klubie. Następne pokolenie to kadra naszego klubu: Marek, Dariusz, Paweł, Beata, Maciej,  Radosław... To Ci, którzy uczyli następnych adeptów ze średniego i młodszego pokolenia. Najmłodsi żeglarze to przeważnie dzieci żeglarzy. Na rejsach płyną już nawet dzieci ich dzieci. 

Od samego początku wszystkim pokoleniom towarzyszył nieoceniony br. Radosław Solon - pływając ze studentami jako duszpasterz akademicki, potem jako kadra szkoleniowa i duszpasterz żeglarzy - nieprzerwanie od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Nie szczędził czasu i sił, szkoląc, pocieszając, spowiadając, odprawiając Eucharystie w każdym porcie. Nic dziwnego, że jest bardzo szanowany i ceniony w tym środowisku. Z okazji jego zbliżających się sześćdziesiątych urodzin żeglarze zrobili niespodziankę - piękny urodzinowy tort własnej roboty! Sami zobaczcie:

 

 

Fotografie: archiwum parafii

 

Zobacz  także zdjęcia z ostatniego rejsu

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Custom text: Obejrzyj zdjęcia:

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na spłatę długu

Nasz adres

 • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
 • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
 • tel. +48 71 367 22 44
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
 • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 O portalu

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Augustyna jest prowadzona przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów z prowincji krakowskiej. Jesteś na oficjalnej stronie internetowej naszej parafii

Kontakt z administratorem

Coś na stronie działa nie tak jak powinno? Masz jakieś sugestie, lub po prostu chcesz podzielić się opinią na temat naszej strony internetowej? Napisz wiadomość do administratora witryny: kapucyniwroclaw[at]gmail.com

Ochrona danych

Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorami danych jest: Parafia pw. św. Augustyna we Wrocławiu - Bracia Kapucyni

Informacja o cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

 

 
Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…