Dzień rowerowy LSO | Zdjęcia

10 kwietnia 2021

Wycieczka rowerowa lektorów LSO w okolicach Wrocławia.

W sobotę 10 kwietnia 2021 roku, zamiast zbiórki, brat Krzysztof zorganizował wycieczkę rowerową dla lektorów. Spotkaliśmy się o 9:30 pod zakrystią przy naszym kościele, lecz z powodów technicznych wyruszyliśmy spod kościoła o 9:50.


W pierwszej kolejności ruszyliśmy w stronę Jazu Rędzińskiego, który akurat przechodził remont. Nie było dużo czasu na przerwę w lesie obok Odry, ponieważ zaatakowały nas komary, których się o tej porze roku nie spodziewaliśmy.


Następnie pojechaliśmy przez Maślice, Złotniki i Jerzmanowo, do wsi leżącej nad rzeką Bystrzycą, zwanej Samotwór, w której zobaczyliśmy pięknie wyremontowany pałac i wielki dąb nazywany Andrzejem.


Zmierzając na południe drogą wojewódzką 362 dojechaliśmy do Skałki, gdzie pod kościołem odpadł od nas kolega Wojtek, był to trzydziesty kilometr naszej wycieczki.

Jadąc dalej na południe, dojechaliśmy do Małkowic, w których znajduje się pięknie wyremontowany dawny klasztor sióstr Elżbietanek. Po chwili przerwy ruszyliśmy dalej, ale w rowerze Daniela pękła śruba w przednim kole, co spowodowało spore opóźnienie. Wykorzystaliśmy tę sytuację i z naszego tzw. pendrive’a (w naszym przypadku była to teczka z wydrukowaną trasą, do której musieliśmy co chwile zerkać, żeby się nie zgubić) Tomek przepisał trasę na telefon, co spowodowało znaczne przyspieszenie jazdy.


Parę kilometrów później trasa z asfaltowej zmieniła się na polną, więc jechać było trochę ciężej. Musieliśmy przebrnąć przez autostradę A4, ale całe szczęście był zrobiony most, zamknięty dla aut, lecz dla nas nie była to żadna przeszkoda. Po przejechani mostu mieliśmy kawałek jazdy po koleinach wyrobionych traktorami. Po przejechaniu tego odcinka było już z górki po normalnej pustej drodze, aż do Strzeganowic, w których znowu trzeba było wjechać na krzywą drogę z uklepanej ziemi, za to mieliśmy dodatkową motywacje do szybszej jazdy, gdyż gonił na wielki traktor.


Po meczącej ucieczce przed traktorem dojechaliśmy pod osiemnastowieczny pałac w Biskupicach Podgórnych, który już nie był tak ładnie wyremontowany jak poprzednie.
Później musieliśmy jechać po bardziej ruchliwych ulicach na bielanach, ale w końcu nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza dla LSO Augustyn. Szczęśliwie dojechaliśmy pod Aleję Bielany, bez strat w ludziach, gdzie odpoczęliśmy i posililiśmy się w MacDonaldzie, a następnie ruszyliśmy w stronę Wrocławia. Ten krótki kawałek z bielan pod kościół, liczący zaledwie 6 km, był dla nas najbardziej męczący.


Po dojechaniu na Sudecką ledwo schodząc z rowerów sprawdziliśmy wyniki, i zobaczyliśmy, że trasa którą pokonaliśmy liczy sobie równo 60,05 km, to jest o 13 km więcej niż planował Tomek wymyślając ją. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało nam się uzyskać taki wynik.


Znów wycieczka była bardzo udana, czekamy na następną.


Mikołaj

 

 

Zobacz zdjęcia:
Fotografie: Krzysztof Andryszkiewicz OFMCap i Wincenty Warczewski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 • Custom text: Zobacz zdjęcia

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

 • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
 • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
 • tel. +48 71 367 22 44
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
 • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…