Nowe Posługi w LSO

24 listopada 2017

Przyjęcie nowych posług Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu

Liturgiczna Służba Ołtarza w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, 26.11.2017 przeżywała patronalną Uroczystość – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji 24.11.2017, w piątek  poprzedzający Uroczystość, podczas ministranckiej Eucharystii w naszym kościele ministranci przyjęli nowe posługi i otrzymali błogosławieństwa na wyższe stopnie ministranckie. Mszy świętej przewodniczył Moderator LSO, brat Krzysztof Andryszkiewicz, a w koncelebrze był Proboszcz, brat Paweł Tokarz, oraz Wikary, brat Jacek Siemieniak. Po homilii skierowanej do ministrantów Proboszcz udzielił błogosławieństw.

Nowe posługi przyjęli:

Aspirant -> Kandydat
1. Kacper WŁODARCZYK
2. Franciszek ZALAS
3. Marcel KRZEBIT
4. Stanisław RUMAN
5. Kacper MATŁOSZ
6. Tadeusz KEMPIŃSKI

Kandydat -> Choralista
1. Mateusz KRZEBIT
2. Jan GREKOW

Choralista -> Ceroferafiusz (Ministrant Światła)
1. Daniel CHWIŁKOWSKI
2. Wojciech DRAGUŁA
3. Kajetan FILANOWSKI
4. Bartosz GŁOWIAK
5. Henryk KEMPIŃSKI
6. Tomasz ROGALA
7. Wincenty WARCZEWSKI
8. Mikołaj WŁODARCZYK

Ceroferafiusz (Ministrant Światła) -> Krucyferariusz (Ministrant Księgi i Krzyża)
1. Marcin BĄK
2. Grzegorz LYSOKON
3. Miłosz NESTOROWSKI

Krucyferariusz (Ministrant Księgi i Krzyża) -> Ministrant Ołtarza
1. Bartłomiej BIAŁEK
2. Mikołaj CHWIŁKOWSKI
3. Karol GĄDEK
4. Jacek KOPACZEWSKI
5. Kacper LESZCZYŃSKI
6. Michał LYSOKON
7. Tomasz SZLEMER
8. Wojciech ZIELIŃSKI

Ministrant Słowa Bożego -> Ministrant Słowa Bożego Komentator
1. Filip FILANOWSKI
2. Michał GĄDEK
3. Wiktor NOWAK
4. Mateusz ZACHCIAŁ

Następnie, po uroczystej Eucharystii, wszyscy ministranci wraz z rodzinami udali się na agapę, która odbyła się w sali parafialnej nr 4.

Piotr Stefanik-Ceremoniarz

Fotografie: Cezary Leszczyński i Krzysztof Andryszkiewicz OFMCap.