"Kwiatki Świętego Franciszka" | Galeria zdjęć

15 grudnia 2017

Święty Mikołaj  we wspólnocie "Kwiatki św. Franciszka"

Nasza wspólnota "Kwiatki św. Franciszka" prowadzona od 34 lat przez Elę Gajewską, spotyka się w tutejszej parafii w każdy trzeci piątek miesiąca.

Wspólnotę tworzą osoby niepełnosprawne umysłowo, ich rodzice oraz przyjaciele, którzy wspierają nas swoją pomocą, a przede wszystkim swą obecnością i modlitwą.

Nasze ostatnie spotkanie 15 grudnia było oczywiście „zdominowane” przez św. Mikołaja, na którego z niecierpliwością czekały nasze „Kwiatki św. Franciszka”. Aby otrzymać upominek należało "wykazać się" – a to zaśpiewaniem kolędy, a to wierszykiem , a to choćby uściskaniem św. Mikołaja. Radości było co niemiara!

Na koniec tworzymy krąg ze splecionych dłoni, żegnamy się modlitwą – pobłogosławieni przez  o. Krzysztofa – i tradycyjnym „Szczęść Boże”.

A  nasze myśli biegną już do cudownych dni Bożego Narodzenia i następnego spotkania opłatkowego - już w Nowym Roku.

Wiesław

Obejrzyj galerię zdjęć: