Wyjazd ministrancki w Góry Sowie | Zdjęcia

20 października 2018

Najlepiej poznaje się ludzi poprzez wspólne przebywanie i pokonywanie razem trudności. Na przykład w górach.

WYJAZD MINISTRANCKI W GÓRY SOWIE

W piątek 19 października ok. godz. 16:00 wyruszyliśmy trzema samochodami, spod naszego kościoła pod wezwaniem świętego Augustyna we Wrocławiu, w stronę Pieszyc. Podróż trwała długo ze względu na korki. Siostry salezjanki, u których nocowaliśmy, przyjęły nas serdecznie i przygotowały pyszną kolację. Po ulokowaniu w pokojach, spotkaliśmy się w kaplicy na Eucharystii, a później był czas integracji. Ze względu na nowe osoby w gronie ministrantów każdy powiedział parę słów o sobie, a później był czas na różne gry, w tym też na ping-ponga. Po wspólnej modlitwie dziękczynnej i błogosławieństwie udaliśmy się na spoczynek. Czekała nas intensywna sobota.

W sobotę po Eucharystii i śniadaniu, wyruszyliśmy w teren. Celem była Wielka Sowa (1015 m n.p.m.), a później zwiedzanie Centrum Muzealno-Turystycznego „Olbrzym” w Jugowicach. Rozpoczęliśmy od przejazdu autobusem podmiejskim do Kamionek, a stamtąd żółtym szlakiem kierowaliśmy się w górę, w stronę Wielkiej Sowy. Zajęło nam to ok. 2,5 godziny. Posililiśmy się, zrobiliśmy wspólne zdjęcie i udaliśmy się w dół do Walimia, a później samochodami do Jugowic. Tam, z ciekawym komentarzem przewodnika, zwiedziliśmy podziemia i głodni wróciliśmy do Pieszyc zjeść pyszną obiadokolację. Wyczerpani po całodziennej wyprawie z radością wróciliśmy do Wrocławia.

Wdzięczny Panu Bogu za wszystkich, którzy wzięli udział w wyprawie, szczególnie za Mariusza Matłosza i Pawła Rawickiego, kierowców samochodów, za siostry salezjanki, które cierpliwie i z sercem na dłoni nas ugościły, za Piotra Szpitalnego, fotografa, dzięki któremu możemy oglądać zdjęcia, oraz za dobrą pogodę i piękną przyrodę, którą mogliśmy podziwiać i chwalić Pana Boga. Zapraszam na kolejne nasze wypady i do służenia przy ołtarzu, blisko Pana Jezusa.

brat Krzysztof Andryszkiewicz – organizator wyjazdu i moderator LSO Augustyn

Fotografie: Piotr Szpitalny