Droga Neokatechumenalna

Droga neokatechumenalnaW naszym społeczeństwie, tak bardzo zlaicyzowanym, w którym religijna obojętność staje się coraz bardziej powszechna, a ludzie żyją często tak, jakby Boga nie było, wielu potrzebuje odkryć na nowo sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, a zwłaszcza sakrament chrztu.

Neokatechumenat jest z pewnością jedną z opatrznościowych odpowiedzi na tę pilną potrzebę.

Droga Neokatechumenalna w naszej parafii jest obecna od 1990 roku. Obecnie w ośmiu wspólnotach spotykają się ludzie pragnący w kontakcie ze Słowem Bożym odkrywać tajemnicę dojrzałego chrześcijaństwa. Każda wspólnota gromadzi się osobno w tygodniu na celebracji Liturgii Słowa i Eucharystii. Do wspólnoty można wejść przez cykl katechez, które przynajmniej raz w roku są głoszone w naszym kościele. Informacje o katechezach znajdziesz w zakładce Dla Ciebie » Posłuchaj katechez neokatechumenalnych.

 

Prezbiterami wspólnot są:
I wspólnota – br. Krzysztof Andryszkiewicz
II wspólnota – br. Radosław Solon
III wspólnota – br. Aleksander Piątkowski
IV wspólnota – br. Artur Pokrzywa
V wspólnota – br. Jerzy Marć
VI wspólnota – br. Wacław Trawiński
VII wspólnota – br. Radosław Solon
VIII wspólnota - br. Radosław Solon


Droga Neokatechumenalna narodziła się na początku lat 60. na peryferiach Madrytu. Celem założycieli ruchu – Kiko Argüello i Carmen Hernández – była ewangelizacja ludzi dalekich od Kościoła. W 1968 r. przybyli oni do Rzymu, gdzie powstała pierwsza wspólnota poza granicami Hiszpanii. Obecnie w diecezji rzymskiej Droga Neokatechumenalna jest rozpowszechniona bardziej niż w jakimkolwiek innym miejscu świata; aktualnie jest w niej ponad 500 wspólnot. Droga istnieje w 120 krajach, w blisko 6 tys. parafii, i łącznie liczy ponad 20 tys. wspólnot; w Polsce jest obecna od 1975 roku.

Dowiedz się więcej: Droga Neokatechumenalna na świecie i w Polsce.

 


Intencje Eucharystii Wspólnot Neokatechumenalnych w Okresie Wielkanocnym w czasie pandemii COVID-19


Zobacz film ze świętowania 50 lecia Drogi Neokatechumenalnej: 

 

 

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…