Franciszkański Zakon Świeckich

Głównym celem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) jest dążenie do świętości i podejmowanie dzieł apostolskich w duchu franciszkańskim

 

Franciszkański Zakon Świeckich powołany został do istnienia przez św. Franciszka i zatwierdzony przez Kościół, aby należący do niego ludzie świeccy żyjący zarówno w małżeństwie, jak i w stanie wolnym, i pełniący swe obowiązki stanowe i zawodowe, mogli w nim znaleźć pomoc w budowaniu autentycznego życia chrześcijańskiego i osiągnięcia doskonałości życia zgodnego z Ewangelią.

Wspólnota FZŚ, jako najstarsza w parafii, istnieje od 1947 r.

 


Nasze spotkania:

W trakcie spotkań, które odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:00, modlimy się modlitwą Kościoła, pogłębiamy swoją wiarę i duchowość franciszkańską poprzez katechezy formacyjne i rozważanie Słowa Bożego, a także raz w miesiącu, na spotkaniu rekreacyjnym, cieszymy się podczas agapy swoją obecnością we wspólnocie.

Dodatkowo w każdą trzecią niedzielę miesiąca uczestniczymy we mszy św. franciszkańskiej o godz. 16.00.

 


Działalność:

Prowadzimy także dzieła miłosierdzia oraz ewangelizację więźniów w Zakładzie Karnym.

 


FZŚ nie jest zwykłą wspólnotą, lecz szczęśliwą rodziną, w której jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami.


 

Wspólnotą kieruje Rada Wspólnoty, której przełożonym jest w tej kadencji br. Zbyszko Roszko tel. 695 777 611 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Asystentem duchowym jest br. Jerzy Marć.

 

 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…