Schola dziecięca "Deo Gratias"

„Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”
św. Augustyn z Hippony

Schola dziecięca w naszej parafii posiada długoletnią tradycję, powstała bowiem w 1990 roku z inicjatywy siostry Józefy, felicjanki. Od jej imienia nosiła nazwę „Józefinki”. Schola przez 30 lat prężnie i bardzo aktywnie działała prowadzona przez kolejne siostry, zdobywając wiele nagród w różnych konkursach. Jednak w roku 2020 podczas pandemii zawiesiła swoją działalność, a tym samym przestała istnieć.

We wrześniu 2021 z 30 osobowej grupy zostały tylko 4 osoby.  Za to do zespołu zgłosiło się kilku chłopców i schola przestała być wyłącznie dziewczęca, na co wskazywała poprzednia nazwa. Obecnie zespół na nowo rozpoczyna swoją posługę, zmieniając nazwę z „Józefinek’’ na „DEO GRATIAS” czyli "BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI". Słowa te były mottem życia św. Feliksa z Kantalicjo, patrona dzieci oraz Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. Nazwa wyraża ducha uwielbienia i dziękczynienia za wszystko co daje Pan. Wskazuje, że łączymy wielowiekową tradycję śpiewu ze współczesnym ukierunkowaniem na uwielbienie i dziękczynienie.

Grupa rozśpiewanych dziewcząt i chłopców całym sercem i duszą chwali Boga na niedzielnej Mszy św. o godz. 11:00.

Jeśli chcesz na wzór św. Feliksa z Kantalicjo śpiewem wielbić Boga i spotkać zapaleńców śpiewu, to miejsce w SCHOLI "DEO GRATIAS" jest dla Ciebie.

Zapraszamy na spotkania w sali nr 6:

 • w soboty od godziny 10:00 do 11:30
 • w niedziele od godziny 10:00

 

Scholą opiekuje się siostra Maria Fabiana przy współpracy z rodzicami.

 


Możesz do nas napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

Zobacz Prezentację o św. Feliksie

 


 

Zobacz zdjęcia z działalności "Józefinek":

 

 
 
„Ludzie, nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić”
św. Augustyn z Hippony
 
 
 
 


 

 

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

 • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
 • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
 • tel. +48 71 367 22 44
 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
 • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

 • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
  Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

 • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…