Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

 

Jesteśmy wspólnotą kontemplacyjno-ewangelizacyjną, która gromadzi dorosłe osoby każdego stanu, wieku i wykształcenia, pragnące realizować swoje powołanie do świętości obierając drogę kontemplacji w świecie.
Głównym rysem duchowości wspólnoty jest Miłość Ukrzyżowana. W naszej codzienności odkrywamy tajemnicę Paschy i uwielbiamy chwalebny Krzyż, opromieniony światłem Zmartwychwstania, który jest naszą mocą i radością.

Celem wspólnoty jest prowadzenie jej członków ku dojrzałości chrześcijańskiej. Realizuje go poprzez wspólną regułę życia duchowego, celebrowanie liturgii, dzielenie Słowem Bożym, doświadczenie braterstwa i życia wspólnotowego. Pogłębione życie duchowe członków wspólnoty owocuje również pragnieniem głoszenia Dobrej Nowiny.

Patronem wspólnoty jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza oraz św. Paweł od Krzyża.

Szczególnym charyzmatem dla Kościoła oraz dziełem ewangelizacyjnym wspólnoty są jej pieśni. Układane są najczęściej na podstawie oryginalnych tekstów z Pisma św. Z dochodu ze sprzedaży płyt z pieśniami oraz książek z katechezami wspólnoty, pokrywane są jej kolejne dzieła.

Zapraszamy do sklepu: http://wmu.pl/sklep/

Prowadzimy rekolekcje, sesje, dni skupienia. Chętnych (zorganizowane grupy, parafie itp.) prosimy o kontakt poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 603 451 169.

W ramach wspólnoty istnieją aktualnie cztery fundacje: w Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie. Ich członkowie spotykają się, m.in. podczas cotygodniowych, zamkniętych spotkań formacyjnych. Organizują również otwarte dla wszystkich chętnych spotkania modlitewne. W ich trakcie istnieje możliwość przyłączenia się do wspólnoty.

Zapraszamy na otwarte spotkania we Wrocławiu. Odbywają się w kościele w każdą II i IV środę miesiąca o godz. 19:30.

Odpowiedzialną fundacji wrocławskiej WMU jest Anna Mańka, a opiekunem br. Wojciech Pawłowski.

Więcej informacji na: www.wmu.pl

https://web.facebook.com/WMUpl/

 

 

 

 

Remontujemy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Trwają prace budowlane. Zbieramy fundusze 

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…