Żywy Różaniec

Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda Róża posiada 20 osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę (1 Ojcze nasz…, 10 Zdrowaś Maryjo…, 1 Chwała Ojcu…) połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały różaniec – dwadzieścia tajemnic. Jest to wieniec różany składany u stóp Królowej.

Tajemnice różańca

Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest co miesiąc zmieniana.

W parafii prowadzi się Księgę Żywego Różańca, w której zapisuje się przyjętych członków. Obecnie wspólnota liczy 20 Róż, czyli około 400 osób. Na czele Róży stoi zelator lub zelatorka oraz ich zastępcy. Zelatorów mogą wybierać sami członkowie Żywego Różańca przy współudziale księdza moderatora. Każda róża obiera sobie patrona, od którego bierze nazwę. Wszyscy zelatorzy Żywych Róż tworzą Radę Żywego Różańca, która spośród siebie wybiera przełożonego i zastępcę.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16:00 jest odprawiana msza święta w intencjach Rodziny Różańcowej. Członkowie Żywego Różańca biorą czynny udział w posłudze liturgicznej, zaś po mszy spotykają się, by zapoznać się z bieżącymi wiadomościami dotyczącymi życia Kościoła. Zmiana tajemnic następuje w kościele po mszy świętej. Przewodniczy jej ksiądz moderator, który podaje miesięczną intencję, błogosławi tajemnice przyniesione przez zelatorów do ołtarza oraz odmawia jeden dziesiątek różańca. Następnie wszyscy przechodzą na spotkanie formacyjne do sali nr 4.

Do Żywego Różańca można włączyć się przychodząc na spotkanie w pierwszą niedzielę miesiąca i składając na piśmie deklarację przynależności. Pisemną deklarację przynależności można złożyć także w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

Za wspólnotę odpowiedzialna jest zelatorka Anna Karp (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Opiekunem duchowym jest br. Jerzy Marć.

Pobierz broszurę o Żywym Różańcu w naszej parafii: 

Żywy Różaniec

Remontowaliśmy Dom Duszpasterski Świętej Moniki

Zbieramy fundusze na jego bieżące utrzymanie

Nasz adres

  • Parafia św. Augustyna - Bracia Kapucyni
  • ul. Sudecka 90, 53-129 Wrocław
  • tel. +48 71 367 22 44
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • numer konta: 96 1600 1462 1846 2273 6000 0001
  • konto remontowe: 15 1600 1462 1846 2273 6000 0004

Dziękujemy

  • Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Codziennie modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią. Ponadto każdy brat kapłan raz w miesiącu sprawuje mszę świętą w intencji dobrodziejów.
    Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

  • Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

Top
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień cookies w przeglądarce. Więcej szczegółów…