Get Adobe Flash player

Wspólnoty i grupy

PARAFIALNE GRUPY

I WSPÓLNOTY FORMACYJNE

 

 


 

GRUPA MODLITWY OJCA PIO

 

 

 

Postać Zakonnika z San Giovanni Rotondo fascynuje i pociąga miliony ludzi na całym świecie. Liczne grono jego duchowych synów i córek tworzy dziś Grupy Modlitwy Ojca Pio. W Polsce działa ponad trzysta takich grup.
W naszej parafii Grupa Modlitwy Ojca Pio istnieje od 1999 r. Spotkania odbywają się każdego 23 dnia miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 18.30 oraz w drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w sali nr 4.

 

 

Asystent duchowy:  br. Tomasz Duszyc.

Więcej o Grupach Modlitwy Ojca Pio: www.gmop.pl

 

 


 

KOŁO PRZYJACIÓŁ MISJI

 

 

 

Powstało 6 stycznia 1984 r. Zapraszamy na spotkania w ostatnie piątki miesiąca, godzinę przed wieczorną Mszą św. misyjną. Grupa wspiera duchowo i materialnie dzieła misyjne Kościoła.

 

 

Animatorem jest  p. Eleonora Lis

Opiekun - br. Jacek Siemieniak.

 

 


 

SCHOLA PARAFIALNA "Józefinki"

 


To 25-osobowa grupa rozśpiewanych dziewczynek. Całym sercem i duszą śpiewają na Bożą chwałę na niedzielnej Mszy św. dla dzieci. Jeśli: słoń nie nadepnął Ci na ucho, chcesz śpiewem wielbić P. Boga, spotkać zapaleńców śpiewu, to miejsce w SCHOLI JÓZEFINKI jest dla Ciebie:) Zapraszamy na spotkania w salce 122: Sobota godz. 10.00-11.30, a także na naszą stronę                                    www.scholajozefinki.kapucyni.pl  

Naszym opiekunem jest S. M. Jana, tel. 692200167,

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

 

 

 


 

TERENOWE BIURO RADIO MARYJA

 


Jest pierwszym Biurem powstałym we Wrocławiu. Zostało utworzone dnia 17.12.1994 r. Swym zasięgiem obejmuje słuchaczy z naszej i z innych parafii, którzy m.in. uczestniczą w comiesięcznych Mszach św. dla Rodziny Radia Maryja (zazwyczaj ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:30). Biuro jest czynne w soboty od 16:00 do 18:00.

Strona internetowa Radia Maryja: www.radiomaryja.pl

 

 Opiekunem jest br. Konstanty Dryja

 

 


 

ŻYWY RÓŻANIEC

 


Odnowienie Róż Żywego Różańca nastąpiło po rekolekcjach różańcowych 08.12.1986. Obecnie wspólnota liczy 27 Róż, czyli około 540 osób. Każdy członek ŻR codziennie rozważa jedną tajemnicę różańca. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16:00 jest zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne i wówczas spotyka się cała wspólnota. Pisemną deklarację przynależności można złożyć także w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

 

 

Za wspólnotę odpowiedzialna jest zelatorka

Anna Karp.

Opiekunem duchowym jest : br. Paweł Tokarz

 

 


 

                                                 

   ŻYWY RÓŻANIEC DZIECI

 

 

Jesteśmy wspólnotą dzieci, która pragnie choć w małej części odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej Fatimskiej "Trzeba modlić się na różańcu za grzeszników". Staramy się być " Żywą Różą" dla Maryi przez codzienne odmawianie jednego dziesiątka różańca. W ten sposób wspieramy cały Kościół.
Spotykamy się w każdą niedzielę o godz.10.30 w sali nr 2.
Podczas spotkań  wymieniamy się tajemnicami różańcowymi, wspólnie odmawiamy dziesiątek różańca, zapoznajemy się z historią różańca oraz Tajemnicą Fatimską.
 
 
Nad nami czuwają s. Judyta Szałajko i br.Jacek Siemieniak.
 
 
 

 DUCHOWE DZIEŁO POMOCY POWOŁANIOM

 


 

Jesteśmy wspólnotą osób, które modlą się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Duchową opieką chcemy objąć kapłanów, braci zakonnych, seminarzystów, juniorystów, nowicjuszy i postulantów Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. W każdy 1-szy czwartek miesiąca modlimy się w tych intencjach na Mszy św. o godz. 18:30. W inne czwartki - na mszy św. o godz. 12:00.

 


Opiekunem duchowym jest

 

 LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA (MINISTRANCI)

 


To wspólnota około 50 chłopaków wypełniających czynności liturgiczne zgodnie z Tradycją i prawem Kościoła Rzymskokatolickiego oraz zaleceniami Soboru Watykańskiego II, podzielonych na stopnie odpowiednie dla pełnionej przez nich służby. Spotkania dla chętnych chłopców po I Komunii św. odbywają się w piątki po mszy św. ministranckiej.

 

 

 

Moderatorem LSO jest br. Zygmunt Wantuch

a  prezesem Piotr Stefanik.

 

 


 

WSPÓLNOTA RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE

 


 

Działająca ponad 30 lat w naszej parafii wspólnota oazowa obejmuje dzieci, młodzież, dorosłych pracujących, rodziny (Domowy Kościół), samodzielne matki i osoby starsze. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się w każdy wtorek po mszy św. o godz. 18:30. Ponadto formacja odbywa się w małych grupach, diakoniach oraz kręgach rodzin.

 

Więcej na stronie: www.oaza-wroclaw.kapucyni.pl

 

 

 

 
Moderatorem wspólnoty jest  br. Tomasz Duszyc

Moderatorka świecka: Jolanta Such - Białoskórska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Para rejonowa Domowego Kościoła: Bartłomiej i Anna Jurkiewiczowie
 – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 


 

Zespół  „Spotkanie”


 

Zespół Spotkanie – spotkaj się z Bogiem i drugim człowiekiem przez muzykę. Jesteśmy zespołem młodzieżowym składającym się z siedmiu osób. Gramy co niedzielę na Mszy Świętej o 9.30. Naszym opiekunem jest wspaniała siostra Jana.
Jesteśmy niesamowicie wdzięczni Bogu za wszystkie cuda, których pozwala nam doświadczać! Talentami, którymi nas obdarzył, chcemy oddawać Mu chwałę i służyć Mu, także w osobie brata i siostry, tak jak umiemy - naszą muzyczną posługą :)
Jeśli potrzebujesz kogoś do oprawy muzycznej Eucharystii, adoracji, wielbienia, ślubu... - jesteśmy otwarci na propozycje.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

Opiekę duszpasterską pełni br. Paweł

https://www.facebook.com/zespolspotkanie/
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   tel. 537 405 888

 

 


 

AKCJA KATOLICKA

 

 

Jest stowarzyszeniem katolików świeckich i posiada osobowość prawną kościelną oraz cywilną. Główny charyzmat - ścisła współpraca z hierarchią. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) prowadzi działalność statutową od 26.06.1998 r. Spotkania członków i sympatyków odbywają się w każdy III piątek miesiąca po mszy św. wieczornej. Każdy katolik, po ukończeniu 18 lat, może zostać członkiem Akcji Katolickiej po złożeniu deklaracji przystąpienia do stowarzyszenia.

 

 

Prezes – Eugeniusz Kaźmierczak, tel. 606 891 879,

 

asystent kościelny br. Jacek Siemieniak.

 


 

WSPÓLNOTA "Kwiatki  Świętego Franciszka"

 

Wspólnota przy naszej parafii istnieje od 23.10.1984. Głównym jej celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym intelektualnie w odnalezieniu ich prawdziwego miejsca w Kościele, a także wprowadzenie ich w szersze kręgi relacji społecznych. Osoby te uczestniczą w spotkaniach wraz ze swoimi rodzicami. W zeszłym roku w działalność wspólnoty zaangażowały się dwie studentki z DA „Stygmatyk”. Obecnie wspólnota skupia 10 rodzin. Nasze spotkania odbywają się raz w miesiącu, w III piątek miesiąca o godz. 17.00 w salce DA „Stygmatyk”. W dalszym ciągu mamy kontakt z rodzinami Ruchu „Wiara i Światło”. Uczestniczymy we wspólnotowej Mszy św. i we wspólnych rekolekcjach.

 

Tą drogą pragniemy zaprosić do naszej wspólnoty rodziny mające osoby niepełnosprawne intelektualnie. Zapraszamy również wszystkich, pragnących włączyć się w pomoc jako wolontariusze.

 

 

Osobą odpowiedzialną za wspólnotę jest

Elżbieta Gajewska tel. 605 304 318

 

 


 

WSPÓLNOTA  "ICHTIS"

 

Jesteśmy wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną. Od 2001 roku trwamy we wspólnym życiu, na które składają się przede wszystkim:

- spotkania całej wspólnoty w każdą środę, kiedy słuchamy Słowa Bożego i modlimy się wspólnie przeżywając Eucharystię, modlitwę uwielbienia, adorację, Liturgię Godzin lub agapę

- spotkania w małych grupach formacyjnych

- niedzielna Eucharystia (przeżywana razem ze wspólnota parafialną) o godzinie 19:00.

 

Słowem, w które wsłuchujemy się szczególnie, jest Kazanie na górze. Naszym doświadczeniem dzielimy się przez ewangelizację, m.in. przez prowadzenie rekolekcji, kursów, dni skupienia lub koncertów. Chętnych do zaproszenia nas z taką posługą gorąco zapraszamy do mailowego kontaktu z nami pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Zapraszamy na nasze spotkania do sali nr 4. W pierwszą środę miesiąca spotykamy się o godzinie 19:00 na Eucharystii, w kolejne natomiast po mszy wieczornej (około 19:15).


Prezbiterem wspólnoty jest br. Maciej Jabłoński.

Liderem jest Maciek Achremowicz.

Więcej informacji na www.ichtis.kapucyni.pl oraz www.facebook.com/ichtis.wroclaw

 

 


 

 

WSPÓLNOTA DOM BOŻY

 

Jesteśmy katolicką wspólnotą charyzmatyczną powstałą w naszej parafii w 1993 r. Swoje podstawowe powołanie widzimy w słuchaniu Słowa Bożego, jego rozważaniu i głoszeniu oraz w uwielbieniu Boga i posłudze wszystkim potrzebującym modlitwą wstawienniczą. Szczególne miejsce w tej modlitwie zajmują kapłani.

Od wielu lat organizujemy ewangelizacyjne kursy Alpha. Metodą skautową prowadzimy formację dzieci i młodzieży (Skauci Króla).

Należymy do Europejskiej Sieci Wspólnot (+enc). Bierzemy udział w pracach Stowarzyszenia ALPHA-Polska. We Wrocławiu współpracujemy w ramach koordynacji Wspólnot Przymierza.

Można się do nas przyłączyć przez udział w Alpha lub w otwartych spotkaniach modlitewnych w każdy czwartek o godz. 19:00 w sali nr 4.

 

Wiosenna Alpha - początek 15.02.2017 - godz. 18.30 - uroczysta kolacja

Jesienna Alpha - początek 09.10.2017 - godz. 18.30 - uroczysta kolacja

Rejestracja na stronie: www.dombozy.pl lub telefonicznie 730 311 183

 

Opiekę duszpasterską pełni br. Michał Draus

Liderem wspólnoty jest Wiesław Jadczuk

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej informacji na  www.dombozy.pl

 

 


 

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE "Stygmatyk"

 


Duszpasterstwo Akademickie to wspólnota łączącą studentów z różnych uczelni we Wrocławiu. Wraz z innymi, młodymi ludźmi ze środowiska akademickiego, staramy się odnajdywać swoje miejsce w życiu Kościoła, dzielić się radością i wiarą oraz rozwijać swoje talenty. To miejsce, w którym można bardzo dobrze poznać drugiego człowieka, a zawiązane znajomości zazwyczaj przeradzają się w przyjaźnie na całe życie. Staramy się spędzać czas kreatywnie i aktywnie. Organizujemy szereg wydarzeń takich jak wycieczki w góry, wspólne wyjścia do kina, treningi siatkówki, itp. Gromadzimy się także na spotkaniach formacyjnych, gdzie pogłębiamy swoją wiarę, dzielimy się wzajemnie naszym świadectwem życia.

Spotykamy się w czwartki o godz. 19 na Eucharystii wspólnotowej. W każdą niedzielę zapraszamy na parafialną, akademicką Mszę Św. na godz. 21.

 

Odpowiedzialne: Angelika Majda, Magda Peret

Opiekun duchowym jest br. Zygmunt Wantuch

zob. więcej:  www.stygmatyk.kapucyni.pl , https://www.facebook.com/da.stygmatyk

 


 

KRĄG BIBLIJNY

 


Spotykamy się, aby rozważać Słowo Boże oraz dzielić się wiarą i doświadczeniem działania Boga w naszym życiu. Na spotkaniach korzystamy z osiągnięć współczesnej wiedzy z zakresu egzegezy oraz środowiska biblijnego. Nasze spotkania odbywają się w czwartek o godz. 19:30 w sali nr 2. Od 10 lat organizujemy zamknięte rekolekcje biblijne przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do świąt. 

 

Asystent kościelny to br. Aleksander Piątkowski,

animator – Maria Nowak, Leszek i Anna Gerste.

 

 


 

ANONIMOWY ALKOHOLICY "Sudecka"

 


Jesteśmy wspólnotą kobiet i mężczyzn, którzy utracili kontrolę nad swoim piciem. W rezultacie popadliśmy w rożnego rodzaju kłopoty. Teraz próbujemy wypracować sobie zadowalający sposób życia bez alkoholu – i większości z nas się to udaje. Jedynym warunkiem uczestniczenia we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia.

AA spotyka się na mityngach w czwartki o 18.30. Ostatni czwartek miesiąca – mityng otwarty (każdy może przyjść).

 

 

Opiekun duchowy – br. Aleksander Piątkowski.

 

 


 

GRUPA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 


 

 

To grupa oparta na duchowości św. Faustyny Kowalskiej. Spotyka się na modlitwie w I wtorek miesiąca na nabożeństwie i wieczornej Mszy św.

 

 

 

 

 


Opiekunem duchowym jest br. Andrzej Mańczak.

 

 


 

FRANCISZKAŃSKI ZAKON ŚWIECKICH (FZŚ)

 

Franciszkański Zakon Świeckich (FZŚ) – wspólnota miejscowa, została erygowana przy parafii  pw. św. Augustyna we Wrocławiu przez Prowincjała Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. Przy parafii istnieje od 1947r.  wtedy nazywany - III Zakon św. Franciszka.

 Nasze spotkania

W każdy poniedziałek o godz. 1800  w sali nr 1. Podczas spotkania odmawiamy brewiarz, rozważamy Pismo Święte, dzielimy się doświadczeniem życia ewangelicznego, słuchamy katechezy- z Katechizmu Kościoła Katolickiego, pogłębiamy wiarę, umacniamy braterstwo.

W trzecią  niedzielę miesiąca członkowie wspólnoty uczestniczą we Mszy Św.  o godz. 1600  włączają się do oprawy liturgicznej łącznie z modlitwą wiernych.

Mniej więcej co kwartał w sobotę przeżywamy dzień braterstwa w godz. 900 – 1400. To czas wspólnej modlitwy, Uczestniczenia w Adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy Św. z kazaniem o tematyce franciszkańskiej, słuchanie katechezy formacyjnej, dzielenie się w mniejszych grupach wiarą. Spotkanie  kończymy agapą.

Pielgrzymki

W czerwcu każdego roku pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej Dolnośląskiej Strażniczki Wiary  w Bardo Śląskim. Tam spotykamy się ze Wspólnotami FZŚ Regionu Wrocławskiego.

W lipcu każdego roku pielgrzymujemy do Matki Bożej Częstochowskiej  na Jasnej Górze by modlić się ze wszystkimi franciszkanami świeckimi z całej Polski. Pielgrzymkę poprzedza całocne czuwanie w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Rekolekcje

Uczestniczymy indywidualnie w rekolekcjach organizowanych przez Radę Regionu Wrocławskiego FZŚ na początku maja lub w listopadzie każdego roku oraz w spotkaniach formacyjnych, rekolekcjach przygotowywanych przez inne wspólnoty FZŚ.Wspólnotą Miejscową FZŚ kieruje Rada Wspólnoty a jej przełożoną

jest s. Halina Pilcer ( tel. 71 337 12 63 ) 

Asystentem duchowym jest br. Paweł Tokarz OFM Cap

( tel. 71 367 22 44 )

 


 

 DROGA NEOKATECHUMENALNA

 

W parafii jest obecna od 1990 roku. Obecnie w 7 wspólnotach spotykają się ludzie pragnący w kontakcie ze Słowem Bożym odkrywać tajemnicę dojrzałego chrześcijaństwa. Każda wspólnota gromadzi się osobno w tygodniu na celebracji Liturgii Słowa i Eucharystii. Do wspólnoty można wejść przez cykl katechez.

 

 

 

 

 

Prezbiterami wspólnot są: br. Paweł, br. Andrzej , br. Aleksander, br. Tomasz Kryger, br. Tomasz Duszyc br. Zygmunt i br. Michał .

 


 

REDAKCJA GAZETY PARAFIALNEJ

 

 

Głos Parafian“ ukazuje się od 1994. Redakcja złożona z osób świeckich – także spoza naszej parafii – spotyka się raz w miesiącu – w czwartki o godz. 20:00. Redaktorem naczelnym jest Mariusz Ziółkowski, a asystentem kościelnym o.Tomasz Kryger. Zapraszamy wszystkich do współpracy. Zachęcamy do dzielenia się ciekawymi świadectwami i do czynnego włączenia się w redakcję naszego biuletynu.

 

Nasz e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 


 

PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

 


 

Spotyka się w II środę każdego miesiąca. Zgłoszenia chętnych osób do pracy w zespole można złożyć w kancelarii parafialnej. Tam też należy zgłaszać osoby potrzebujące pomocy.

 

 

 

 

 

Opiekunem jest br. Paweł, a prezesem Katarzyna Gliszczyńska.

 

 


 

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI

Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci

 


 Grupa powstała w wyniku rekolekcji adwentowych przeprowadzonych w grudniu 2003 r. przez Misjonarzy z Górki Klasztornej. Jest zrzeszeniem modlitewnym, które poprzez swoje modlitwy i ofiary, ma przygotować do godnego i chrześcijańskiego umierania. Modlimy się za wiernych katolików - o wytrwanie w łasce uświęcającej; za obojętnych religijnie i grzeszników - o łaskę nawrócenia; dla wszystkich - o łaskę dobrej i świętej śmierci. Poprzez modlitwę i dzieła pokutne członkowie przygotowują się do dobrej śmierci - przejścia do wieczności. Spotkania w II wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej, sprawowanej w intencjach członków Stowarzyszenia.

 

 

 

Zelatorką jest p. Zdzisława Kaźmierczak tel.71 784 32 43

Opiekunem - br. Konstanty Dryja.

 

 


 

APOSTOLAT CHORYCH - OCHOTNICY CIERPIENIA

 


Apostolat chorych – Ochotnicy Cierpienia powstał we Włoszech w 1947 r., w odpowiedzi na dramat cierpienia oraz z potrzeby modlitwy i pokuty, do których wzywała Matka Boża w objawieniach w Lourdes i Fatimie. Założycielem był bł. ks. Luigi Novarese (1914-1984).

Głównym przesłaniem Apostolatu Chorych jest myśl O. Założyciela:”aby dowartościować cierpienie”, a dwie naczelne zasady Apostolatu to: chory podmiotem działania i chory dociera do chorego przy pomocy osób zdrowych.

W Parafii św. Augustyna Apostolat chorych istnieje od 2004r. Jest to grupa ludzi, którzy sami często dźwigając krzyż choroby głoszą innym Ewangelię nadziei. Spotkania odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 w salce nr. 2

Apostolat wydaje Pismo Kotwica a międzynarodowa wspólnota Cichych Pracowników Krzyża prowadzi Dom Rekolekcyjno-rehabilitacyjny w Głogowie

 „Uzdrowienie Chorych” im. Jana Pawła II 

 kontakt www.cisi.pl

 

Animatorką jest Maria Czerwińska, tel. 71 337 10 78 lub 704 762 462,
opiekunem duchowym grupy jest br. Aleksander Piątkowski

 

 


 

RUCH SOLIDARNOŚCI Z UBOGIMI III ŚWIATA "Maitri"

 


Ruch ten został założony przez Jacka Wójcika w Warszawie w 1975 roku. Inspiracją do założenia ruchu była osoba i działalność Matki Teresy z Kalkuty. Charyzmatem jego jest praktyczna miłość do ludzi, a zwłaszcza ubogich żyjących w Trzecim Świecie. W naszej parafii ruch istnieje od 1977 roku. Jednym z pierwszych duszpasterzy krajowych był o. Wit Urbanik OFMCap. Spotkania we wtorki o 18:00 - 21:00, przy czym w trzecie wtorki miesiąca o 18:30 zapraszamy na mszę św. w intencjach Ruchu

 

 

Odpowiedzialną  jest Katarzyna Majcher,

opiekunem duchowym br. Jacek Siemieniak.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 


 

MŁODZIEŻ FRANCISZKAŃSKA "TAU"

i Wspólnota Franciszkańska "TAU"

 

Młodzież Franciszkańska Tau i Wspólnota Tau jest katolicką wspólnotą młodych ludzi, którzy czują się powołani przez Ducha Świętego, aby we wspólnocie doświadczyć życia chrześcijańskiego w świetle orędzia św. Franciszka z Asyżu. Przynależy ona do duszpasterstwa Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów. W trakcie formacji młodzież rozpoznaje swoje powołanie w Kościele, a następnie kontynuuje franciszkańską drogę nawrócenia tak w świecie jak i w rożnych wspólnotach religijnych, ze szczególnym uwrażliwieniem na te, które realizują charyzmat świętych Franciszka i Klary z Asyżu.

 

Opiekę prawno-duchową nad  wspólnotami w naszej parafii

sprawuje br. Maciej Jabłoński.

 

 


 

SKAUCI Europy

 

 

Skauci Europy, to tradycyjna pedagogika skautowa Roberta Baden-Powella, wzbogacona myślą francuskiego jezuity ojca Jakuba Sevin. To wiara chrześcijańska oraz jedność Europy w rozumieniu nauczania Jana Pawła II, jako odbudowa duchowej jedności starego kontynentu. A to wszystko w atmosferze wspaniałej przygody i przyjaźni. Skauting jest przygodą, która pozostawia ślad na całe życie.

Przy parafii działa 3 Wrocławski Szczep Harcerzy im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego skupiający harcerzy (w wieku 12 – 16 lat) i wilczki (9 –11 lat).

 

 

Więcej na  http://fse.wroc.pl/hufiec-wroclawski-meski/3-szczep-wroclawski-bl-piotra-jerzego-frassatiego/

Szczepowy phm Marcin Zając HO tel. 792 086 092;

Opiekun br. Jacek Siemieniak

 

 


 

 

ZWIĄZEK HARCERSTWA RZECZYPOSPOLITEJ

 

ZHR jest organizacją ideowo-wychowawczą skupiającą dzieci, młodzież i dorosłych. Związek pracuje metodą harcerską zaś ideały wychowawcze określa Przyrzeczenie, Prawo Harcerskie oraz Obietnica i Prawo Zucha. Przy Parafii działa: — 14 Wrocławska Gromada Zuchowa „Dębowe Bractwo” ZHR . W gromadzie są zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Zbiórki odbywają się w środy od 17.00 do18.30. Drużynowa tel. 603 883 375, Drużynowy tel. 513 691 515, strona internetowa: http://14wgzdb.web.zhr.pl/; — 14 Wrocławska Drużyna Harcerzy „Bukowina” Drużynowy: e-mail: adam.garnecki()gmail.com tel. 507 325 741 http://14wdhbukowina.web.zhr.pl/; 41 Wrocławska Drużyna Harcerek "Tęcza" Drużynowa: 669 374 686 strona internetowa  https://pl-pl.facebook.com/41tecza/

 

 

 

Duszpasterz br. Jacek Siemieniak.

 

 


 

 

RODZINA FELICJAŃSKA

 

Wspólnota zrzeszająca osoby pragnące służyć Bogu i Kościołowi w łączności
ze Zgromadzeniem Sióstr Felicjanek. Zgodnie z duchem św. Franciszka z Asyżu
współdziałają z Chrystusem w duchowej odnowie świata, tak aby Bóg był przez
wszystkich znany, kochany i wielbiony. Osoby należące do Rodziny Felicjańskiej
mogą uczestniczyć w modlitwach i pracach s. felicjanek. Spotkania odbywają się każdego 11 dnia miesiąca w domu sióstr felicjanek.

 

 

Odpowiedzialna — s. M . Franciszka, tel. 71 373 26 77.

 

 

 


 

RADA PARAFIALNA

 


 

Rada Parafialna to grono osób służących proboszczowi radą w sprawach duszpasterskich,zgodnie z kan. 536 Kodeksu Prawa Kanonicznego. W skład naszej Rady wchodzi sześciu członków z wyboru oraz cztery osoby z urzędu, czyli 10 osób. Kadencja trwa 3 lata. Rada zbiera się na posiedzeniu przynajmniej raz na kwartał. Zebranie zwołuje proboszcz i przewodniczy obradom. Rada nie jest po to, by kierować parafią. Ma ona głos doradczy.

 

 

 

 


 

 

 NADZWYCZAJNI SZAFARZE KOMUNII ŚWIĘTEJ

 

Kodeks Prawa Kanonicznego w kan. 230 i kan. 910, określa osoby, które w pewnych okolicznościach mogą być nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej. Nadzwyczajny szafarz Komunii św. rozdaje Ciało Chrystusa w przypadku braku kapłana lub diakona, albo kiedy kapłan napotyka trudności z powodu choroby, podeszłego wieku, spełniania innych obowiązków duszpasterskich lub innej ważnej przyczyny, albo gdy jest tak wielka liczba wiernych przystępujących do Komunii, że sama celebracja Mszy św. zbytnio by się przeciągnęła. W naszej parafii posługuje 10 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

 

 


SEKCJA ŻEGLARSKA Parafialnego Klubu Sportowego „Augustyn”

 


Powstała w roku 1998. Jest to klub żeglarski dla osób szanujących chrześcijański system wartości. Spotykamy się, ponieważ żeglarstwo jest dobrym hobby, a szkolenie żeglarskie to nie tylko technika żeglowania, ale również styl bycia, tradycja i kultura spędzania wolnego czasu. Organizujemy we własnym zakresie kursy na stopień żeglarza i sternika jachtowego. Zimą spotykamy się okazjonalnie w kawiarence parafialnej. Wiosną i jesienią spotykamy się częściej i wspólnie żeglujemy nad zalewem Mietków.

 

Opiekunem duchowym jest br.Tomasz Kryger.

 Komandorem jest Marek Piasecki st.j. tel. 71 336 48 41.

 

 


 

Parafialny Klub Sportowy "Augustyn"

 

 

 

Powstał w roku 1998. Obecnie składa się z dwóch sekcji: piłki nożnej i żeglarskiej. Ewangelia patrzy na człowieka integralnie. Dostrzega w osobie wymiar duchowy oraz cielesny. Obok licznych grup parafialnych, które formują sferę ducha, Parafialny Klub Sportowy kładzie nacisk na dobrą kondycję ciała. Wychodzi na przeciw tym wszystkim, którzy w sporcie szanują chrześcijański system wartości. Wśród zawodników prowadzi pewną formę ewangelizacji. Uczy lojalnego współzawodnictwa, szacunku, poczucia solidarności, a także wnosi wiele radości i satysfakcji. Daje okazje do podjęcia trudu i poświęcenia, by osiągnąć ważne życiowe cele, akceptując własne ograniczenia, nie poddając się im, ale starając się przezwyciężać siebie. Aktualnie sekcja piłki nożnej bierze udział w rozgrywkach C Klasy.

 

 

Kontakt oraz więcej informacji na: www.augustyn.futbolowo.pl

 

 

WYSZUKAJ....

Jubileuszowa modlitwa

Jubileuszowy Akt